Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Nelegálně pracující cizinci musí opustit republiku

JIŽNÍ ČECHY - Deset nelegálně pobývajících a pracujících cizinců odhalili tento týden během dvou dnů policejní specialisté z odboru cizinecké policie v Jihočeském kraji. V úterý provedli kontrolu v Českých Budějovicích ve společnosti, která se zabývá obráběním kovů. Prověřovali legálnost pobytu i zaměstnávání kontrolovaných cizinců. Zjistili, že pět mužů, čtyři Srbové a občan Černé Hory, zde pracovali bez povolení k zaměstnání či živnostenské činnosti. Policisté tedy zahájili se všemi řízení ve věci správního vyhoštění.

 

Ve středu pak kontroly pokračovaly na Jindřichohradecku, kde policisté na pracovišti jedné firmy kontrolovali při pokládání dlažby tři muže, dva z Ukrajiny a Moldavana. Ani jeden z nich nepředložil pracovní povolení. Také s nimi policisté zahájili řízení ve věci správního vyhoštění.

Ve Strakonicích pak řešili cizince z Vietnamu, který se dostavil na oddělení, aby řešil svůj pobyt na území republiky. Řešit situaci však začal dost pozdě, neboť policisté zjistili, že mu v květnu úředníci ministerstva vnitra neprodloužili pobyt a měl do 10. června opustit republiku. Také on bude vyhoštěn.  

Poslední byla občanka Ukrajiny, jejíž totožnost prověřovali specialisté cizinecké policie na žádost kolegů z obvodního oddělení České Budějovice a zjistili, že pobývá na území našeho státu bez platného cestovního dokladu. Do 8. září tak musí opustit republiku.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Re.: Jindra 

  Reagovat

   

  Přesně

  Vloženo 12.8.2016 13:29:29

 • JINDRA 

  Reagovat

   

  To je vtipný. Neměl by tenhle stát spíš řešit, jak tady udržet lidi který aspoň chtějí pracovat?

  Vloženo 12.8.2016 11:34:14

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Sám řešíš kraviny.

   Vloženo 12.8.2016 13:46:51

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace