Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Nemůžeme na koncerty? Italové zpívají na balkonech a houslista Pavel Šporcl nabídl koncerty ze svého obýváku

AKTUALIZOVÁNO - 14.3.2020 21:30

PRAHA - Pavel Šporcl jako jeden z prvních českých umělců zareagoval na krizovou situaci, která nastala nařízením vlády o zrušení všech veřejných produkcí. Učinil výjimečnou věc – pustil veřejnost do svého doposud velmi střeženého soukromí a připravil pro ně sérii koncertů ze svého obýváku. Budějovičáci mohou být na svého rodáka pyšní.

 

První ochutnávka proběhla v pátek 13. března prostřednictvím houslistova oficiálního fanouškovského profilu na FB. „V této celosvětově napjaté situaci si musíme být co nejblíž. A protože se nemůžeme vidět osobně na koncertě, využívám moderní techniky, abych svým fanouškům alespoň takto zprostředkoval koncertní vystoupení a zahrál své oblíbené skladby a styly. Přímo z mého obývacího pokoje, s pomocí mobilního telefonu. A pevně věřím, že jim touto cestou alespoň trochu zpříjemním těžké chvíle pro každého z nás," řekl ke svému rozhodnutí Šporcl.

Jeho stream sledovalo téměř 2000 lidí, což houslista považuje za velký úspěch. „Vyzval jsem své fanoušky, aby se třeba také oblékli do večerního, nalili si oblíbené víno a poseděli se mnou. Jsem rád, že jsem jich oslovil tolik, přišly mi po skončení desítky nádherných vzkazů a poděkování, dokonce na mou výzvu lidé posílali fotografie, jak koncert prožili", dodal houslista. Ty nejhezčí záběry budou odměněny možností dalšího koncertu zdarma.

V těchto koncertech se chystá pravidelně pokračovat. Zatím, jak říká, si bude muset vystačit sám, ale když to situace dovolí, přijdou s ním zahrát kamarádi nebo vypomůže rodina.

Veškeré informace se budou zájemci postupně dozvídat prostřednictvím jeho facebooku, vstupenku z 150 korun na zhruba 45minutovou porci tohoto unikátního hudebního zážitku si budou moci koupit na adrese www.eshop.sporslarts.com jednoduchým kliknutím a platbou přes zabezpečenou bránu. Poté obdrží voucher s kódem, který pro zpřístupnění streamu zadají.

Příští živý přenos Pavel Šporcl v obýváku se bude konat ve středu 18. března opět od 20 hodin.

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jan 

  Reagovat

   

  S tím jdi do háje šmidlale. Zrovna na to máme náladu.

  Vloženo 16.3.2020 10:05:22

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Italove zpivaji z balkonu, Spanele z oken tleskaji zdravotnikum, u nas Wohnouti a Krystof hraji online koncerty zdarma... Jen PAN Sporcl si za to nechava zaplatit 150 Kc? Nechapu...

  Vloženo 16.3.2020 08:27:11

  • ilča 

   Reagovat

    

   Asi cestovné z jednoho pokoje do druhého.

   Vloženo 16.3.2020 10:38:38

 • Hanka 

  Reagovat

   

  Super!

  Vloženo 14.3.2020 22:21:42

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace