Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Unicorn Group

  pátek 17.1 20:00 - Blatná, Na Vinici

  Koncert.

 • Novoroční koncert

  pátek 17.1 19:00 - Tábor, Střelnice

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Není louka jako louka. Letní louka na táborský a milevský způsob

Tábor, náměstí TGM.

Tábor, náměstí TGM.

TÁBOR / MILEVSKO - Táboráci, kteří se ještě nesmířili s novou podobou náměstí TGM na Novém městě, kde nyní převažuje betonové prostranství, upozorňují na to, že namísto zeleného pažitu dostalo náměstí vpravo před zemědělskou školou údajně přírodní letní louku. Lidé mají pochybnosti, že má vypadat právě tak, jak je patrné z fotografií.

 

A budou mít nejspíš pravdu. Přírodní louku totiž mají i na záhonech v Milevsku a jak je vidět z dalších snímků pro srovnání, není louka jako louka... Ta milevská vypadá na první pohled úplně jinak. 

Na přírodní louku u zemědělské školy už má zacíleno Týdeník Táborsko. Zjistíme, proč vypadá jak vypadá, kolik to stálo a jestli je takto radnice spokojená. 

Fotografie na obou místech jsou pořízeny v neděli 12. června odpoledne. 

Diskuse k článku - 5 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Vkusný trávník na TGM? Ve skutečnosti největší psí záchod pod širým nebem. Autorka si mohla dát alespoň tu práci a zjistit si, jak dlouho trvá, než se tento druh trávníku (louka) podaří zrealizovat, protože jednotlivé rostliny musí nejdříve vysemenit.

  Vloženo 13.6.2016 10:01:27

 • Petr 

  Reagovat

   

  Zatímco všude ve světě už chápou, že v létě dochází k nepřiměřenému zahřívání měst kde se teplo kumuluje právě v betonu a asfaltu a nejlepší na toto je zeleň a voda, u nás se jako mantra musí kvůli dotacím betonovat, betonovat a betonovat. A také vítězí lenost třeba ty trávníky udržovat.

  Takže na náměstí TGM místo aby udržovali vkusný trávník, který zde byl, tento zruší aby zde bylo v létě ještě větší horko a potom na kritiku odpoví pláckem s plevelem.

  Ale hlavně že je prostavěno. Stejně jako zbytečné bagrování Jordánu.

  Vloženo 13.6.2016 06:45:04

 • Zeptejte se pana Koláře 

  Reagovat

   

  zahradníka, jaké úsilí musel vynaložit, než se v Milevsku dílo podařilo. Nehledě na to, že letos na pletí nechala ruce pracovnice z ÚP.

  Vloženo 13.6.2016 06:43:17

  • Eva 

   Reagovat

    

   Promiňte, ale to je nějak špatně, že lidé z pracáku aspoň plejou záhony, když už pobírají dávky? To je snad chvályhodné a měli by každé ráno vyrazit do ulic úplně všichni. To by bylo všude posečeno, uklizeno a natřeno

   Vloženo 13.6.2016 08:42:41

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Pani,obavam se,jestli jste si to spatne nevylozila. ;-) ten nekdo pred vami ukazal na praci pani,ktera je zamestnana na uradu prace a pracuje s nezamestnanymi lidmi,nikoli prave ta,co tam dochazi pro davky. :-)

    Vloženo 13.6.2016 11:24:50

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace