Netolice jsou rájem pro geocaching. Doporučuje je sběratelka kešek Jindra Jandová





„Jsem příznivcem geocachingu, jehož cílem je umisťování a vyhledávání keší většinou na místech, která jsou něčím zajímavá, takže je můžeme najít jak u známých turistických tras, tak v místech, která nejsou turisty tolik atraktivní, ale přesto stojí za to je navštívit. V popisu keše na geocachingových stránkách jsou pak uvedeny informace o místě s jeho zvláštnostmi a zajímavostmi. Při svých toulkách jsem si oblíbila Netolice a okolí. Samo město Netolice stojí za zhlédnutí, je tu krásné náměstí s majestátní radnicí a spousta krásných budov a zákoutí. Nedaleký zámek Kratochvíle také láká k výletům,“ popisuje Jindra Jandová.
V Netolicích ji zaujal hlavně archeopark, který podle sběratelky keší stojí za zhlédnutí. Netolické hradiště se nachází na vrchu sv. Jana. Na historickém hradišti, které nese známky činnosti našich předků, znovu ožil přemyslovský správní hrad, který tu kdysi v minulosti stával. Akropole starého hradu, kde se archeopark nachází, byla jedním z hlavních center knížecí přemyslovské správy jižních Čech od 10. století do poloviny 13. století, archeologický výzkum odhalil množství zbytků keramiky, předmětů, ale i kosterních pozůstatků z 10. – 14. století. Do dnešní doby se zachovaly také zbytky valů a opevnění.
„K hradišti se samozřejmě váže keška, která mě sem zavedla, jinak bych se o tomto místě asi jen tak nedozvěděla. A celé Netolicko je pro keškaře ráj. Ve městě je několik dalších keší, a příjemnou procházkou kolem rybníků v okolí až po zámek Kratochvíle se dá najít za den pohodlně až 30 pokladů! Jako bonus po procházce Netolicemi a jejich okolí doporučuji výbornou ledovou kávu u Itala na náměstí – neměla chybu,“ dodává turistka a sběratelka keší Jindra Jandová.
Diskuse k článku