banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jazz-blues-soul

    Čtvrtek 27.6 20:00 - Volyně - koupaliště

    hudební koncert

  • Zámecký park v Červeném dvoře

    Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

    Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Nikdy jsem nebyl v týmu, kde by bylo tolik výborných hráčů a takhle se trápil, nechápe Zdeněk Doležal

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Hokejisté Českých Budějovic prohráli ve středečním utkání Chance ligy s Porubou 0:4. Gólově se tak tentokrát neprosadila ani aktivní elitní útočná formace ČEZ Motoru, do níž se zlepšenými výkony v posledních zápasech propracoval Zdeněk Doležal. Po prohře s Porubou ale jen těžko hledal slova. „Příčina je jedna jediná, prostě je to naše koncovka. Nedovedu si to vysvětlit. Nikdy za celou kariéru jsem nebyl v týmu, kde by bylo tolik výborných hráčů a takhle se trápil. U nás by měla být každá lajna schopna dát gól a my víme, že kvalitu na to máme,“ těžko hledal vysvětlení. „Konkrétně dneska si třeba zrovna naše lajna prakticky každé střídání vypracovala šanci – já, Martin Novák i David Gilbert. Cítili jsme, že jako lajna můžeme týmu pomoci, ale nepovedlo se. Nedovedu pochopit, že z tolika šancí nedáme gól. Dneska jsme strašně chtěli vyhrát a teď jsme strašně zklamaní. Musíme jít dál, nedá se nic dělat,“ pokračoval.


Když jste se dlouho nemohli prosadit, ve třetí třetině už vás možná trochu svazovala i nervozita, souhlasíte?

Samozřejmě, už to byla křeč. Konkrétně ve druhé třetině jsme měli zápas jasně překlopit na naši stranu. Když tým nedá ze 40 střel jediný gól, z toho spálí deset jasných šancí, je to těžké. Pak nervozita samozřejmě přichází. Jak říkám, nic podobného jsem ještě v životě nezažil.

Zápasy jdou nyní rychle po sobě. Může být vaší výhodou, že můžete dnešní porážku hned odčinit?
Jednoznačně, tohle může být opravdu jedině plus. Co víc bychom teď chtěli, než zápas ve Vsetíně. Co nejdřív další utkání, zlomit to, zapomenout na dnešek a jedeme dál – nic jiného nám nezbývá. Určitě pro nás také bude lepší, že budou chtít i útočit a tlačit se dopředu. Trenér Holaň sám říkal, že Poruba přijela spíše s cílem stát v předbrankovém prostoru a blokovat střely. Pak se hraje samozřejmě hůř, ale to nás dneska rozhodně neomlouvá. Nicméně je pravda, že proti ofenzivnějším soupeřům se hraje každému lépe.

Cítíte se alespoň vy osobně lépe, když jste se v posledních zápasech usadil v první formaci a dostáváte větší prostor na ledě?
Člověk nemůže říct, že hraje dobře, když nedává góly, ale samozřejmě, že je to lepší pocit. Myslím, že v Třebíči naše lajna sehrála výborný zápas, minule ve Frýdku-Místku to také nebylo špatné a dali jsme góly Pavlem Pýchou a Davidem Gilbertem. Prostě jsme byli týmu platní, to je důležité. Šance máme, jen je musíme proměňovat ještě víc, potenciál určitě máme.

Co říkáte na netradiční tiskovou konferenci ve vaší kabině, už jste někdy něco podobného zažil?
Nezažil, ale vlastně proč ne, určitě to nijak neodsuzuju. Pan trenér má pravdu v tom, že jsme jeden tým, všichni dohromady. On nám předá všechny informace, připraví nás na zápas a my pak nedáme ze 40 střel jediný gól, tak proč by se k tomu měl vyjadřovat pořád on sám. Jde to za námi. Třeba nám to pomůže.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace