Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Michail Bulgakov - Mistr a Markéta

    středa 19.2 19:30 - Městské divadlo, o.p.s., Český Krumlov

    Divadelní představení.

  • Jak se dělá tanečník

    středa 19.2 10:00 - Milevsko, KD

    Baby balet Praha.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Nové dresy, mladý kapitán a stejný cíl. Motor vstupuje do další prvoligové sezony

Pavel Pýcha nosil na dresu kapitánského céčko už v přípravném Motor Cupu. Nyní byl oficiálně představen jako čtvrtý nejmladší kapitán v historii klubu.

Pavel Pýcha nosil na dresu kapitánského céčko už v přípravném Motor Cupu. Nyní byl oficiálně představen jako čtvrtý nejmladší kapitán v historii klubu.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – V prostorách nového centra Špalíček společnosti Hoch dnes proběhla tradiční předsezonní tiskové konference ČEZ Motoru České Budějovice. Za budějovický klub dorazili prezident Roman Turek, generální manažer Stanislav Bednařík, hlavní kouč Václav Prospal, ředitel marketingu a PR Tomáš Kučera a z hráčského kádru nově zvolený kapitán Pavel Pýcha. Právě třiadvacetiletý odchovanec klubu se tak stal čtvrtým historicky nejmladším kapitánem Motoru. „Prvně je to pro mě obrovská čest,“ uvedl nový lídr mužstva, který má za sebou vynikající minulou sezonu a rok od roku se zlepšuje. Nyní má mužstvo dotáhnout k vysněnému postupu. Za kapitána si Pýchu vybralo trenérské duo Prospal – Totter, na hráčskou volbu v kabině tak ani nedošlo.


Podle původního plánu měla před začátkem ročníku proběhnout ještě jedna selekce kádru. Protože ale Ben Hawerchuk na vlastní žádost z rodinných důvodů předčasně ukončil zkoušku a talentovaný Pavel Novák se nakonec rozhodl zvolit zámořskou cestu a odešel do Kelowny, nakonec k redukci nedošlo. Do sezony půjde tým s osmi obránci a patnácti útočníky, to znamená de facto s jednou formací navíc, aby v mužstvu panoval neustálý konkurenční boj a také aby se neopakovaly loňské problémy v případě marodky. Přesto kádr rozhodně není uzavřen. „Hráče, který by zvedl výkon celého manšaftu, bychom rádi přivedli," potvrdil Václav Prospal. Generální manažer Motoru Stanislav Bednařík pak uvedl, že na případné další posílení je klub připraven i po finanční stránce.

„S radostí mohu říct, že rozpočet na kabinu ještě nemáme vyčerpaný. Máme připravené peníze pro hráče, který by nás posílil," přikyvoval Bednařík. „Rozpočet je prakticky stejný jako loni. I přes obavy, které jsme měli, se nám na příjmové straně daří o něco lépe, než jsme čekali. Určitě se řadíme mezi tři kluby s nejvyšším rozpočtem v soutěži. Podobně je to s mládeží, která do sezony vstupuje se zhruba 23 miliony korun. Z toho 15 milionů padá na akademii, zbylých 8 půjde na žákovské týmy. Rozpočet pro A tým je 58 milionů. Letos jsme rozhodně zvýšili rozpočet pro kabinu," pochvaluje si Bednařík. Černé scénáře, že loňská neúspěšná sezona by mohla znamenat konec některých hlavních sponzorů, se tak ukázaly být liché.

Stejně jako každý rok, také letos byla na tiskové konferenci představena nová podoba dresů. Opět si ji vybrali v hlasování sami fanoušci Motoru a stejně jako loni zvítězil návrh jednoho z nich. Do nové sezony vstoupí Jihočeši v nových dresech už tuto středu 11. září domácím zápasem proti Třebíči (17.30). V rámci spolupráce s divadlem, které slaví sto let, proběhne zajímavá prezentace divadla. Diváci by tak ve svém zájmu měli dorazit minimálně o čtvrt hodiny dříve, rozhodně nebudou litovat. Navíc na ně bude čekat na místech malý dárek.

Soupiska ČEZ Motor České Budějovice

Brankáři: Jan Strmeň, Milan Klouček, Marek Dvořák.
Obránci: Žiga Pavlin, Karel Plášil, Pavel Pýcha, Jakub Suchánek, René Vydarený, Ivan Lytvynov, Niklas Pavel, Václav Svach.
Útočníci: Jakub Babka, Martin Beránek, Zdeněk Doležal, Lukáš Endál, Miroslav Holec, Vít Christov, Václav Karabáček, Jan Kloz, Martin Novák, Radek Prokeš, Roman Přikryl, Jiří Šimánek, Matouš Venkrbec, Jan Veselý, David Gilbert.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace