Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Nové metody v šetření energie. Písek je na jihu průkopníkem

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

PÍSEK – V Písku úspěšně šetří energii i finance pomocí nových metod. Úspěšně je uplatňují u škol v majetku města. Zasedání městské rady ve čtvrtek 9. ledna rozhodlo o rozšíření úsporných opatření na další městské budovy.

 

V Písku šetří energie pomocí metody EPC (Energy Performance Contracting). Jde o komplexní službu, která v sobě zahrnuje návrh opatření vedoucích k úsporám energie budov. Metoda funguje na splátkovém principu. Zákazník k její realizaci nepotřebuje vlastní finanční zdroje. Klient realizaci postupně poskytovateli splácí z výsledných a smluvně garantovaných úspor. Veškerá rizika projektu nese poskytovatel.

V Písku tuto metodu úspěšně uplatňují ve školách ve vlastnictví města, kromě 16. mateřské školy na sídlišti Logry, kterou čeká kompletní rekonstrukce.

 „Metoda dobře funguje například v Pardubickém kraji nebo v Praze. V jižních Čechách jsme takovými průkopníky,“ informoval tiskový mluvčí radnice Roman Ondřich.

Nyní městská rada schválila zadání veřejné zakázky na EPC i pro další budovy ve vlastnictví města. Jedná se o radnici, Sladovnu, kulturní dům, kino, divadlo a zimní stadion.

„Investice do projektu metodou EPC mají návratnost 8 až 12 let. Doufáme, že se nám podaří najít poskytovatele pro všechny jmenované budovy. Jsou energeticky náročné a určitě se na nich dá hodně ušetřit,“ dodal starosta Ondřej Veselý.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace