Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hypnotizér Jakub Kroulík

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

  • Cestovatelská beseda - Transsibiřská magistrála

    pondělí 17.2 18:00 - Klub pod kinem, Vyšší Brod

    Vyprávění - promítání.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Nové vydání Týdeníku Strakonicko: Splní architekti přání Strakonických mít vodní prvek?

STRAKONICE - Strakonice trpí tím, že nemají klasické náměstí jako třeba Vodňany nebo České Budějovice. Za Velké náměstí a centrum se tady považuje dlouhá ulice ústící do ulice Bavorovy a Lidické. Náměstí má již několik let první etapu rekonstrukce za sebou. Ta druhá část, úsek od kruhové křižovatky piškot směrem k Bavorově ulici, ale stále hotova není. Letos ale proběhla historicky první architektonická soutěž, jejímž zadáním byla studie na západní část náměstí. Blýská se na změnu? Bude zbytek centra zvaný apendix opraven? A splní architekti přání Strakonických mít tady vodní prvek?

Synové pamětníků už nemusejí lézt na strom, aby na vrcholu Kuřidla vztyčili vlajku na počest konce války v Habeši. Město tu po 73 letech konečně umístilo bytelný stožár. Proč se vlajka vyvěšuje zrovna 4. května a co se tehdy v Habeši odehrálo?

Diskžokej František Mareš slaví letos čtyřicet let na scéně a pět tisíc diskoték. Znají ho generace po celém Strakonicku. Málokdo si už ale pamatuje, že to byl právě on, kdo v devadesátých letech pořádal charitativní diskotéky pro postižené děti společně s Drahuškou Kolářovou. V druhém díle rozhovoru vzpomíná, jaká byla Tereza Pergnerová, proč nechtěli hlídači pustit Lukáše Vaculíka do sálu, nebo na dobu, kdy slavní Olympici ohlásili konec kariéry a poslední koncert odehráli v Katovicích.

V Blatné proběhlo neobvyklé setkání se synem jednoho z osvoboditelů Jerry Huffmanem a jeho manželkou. Sám Jerry Huffman inicioval výzvu na základě dochované fotografie jeho otce desátníka Paula E. Huffmana a požádal velvyslanectví ve Washingtonu o pomoc při hledání tehdy slečny, která je s otcem na fotografii. Proč? Především proto, že jeho otec sice nechtěl vyprávět o zážitcích z války, ale celý život vzpomínal na dobu osvobození Blatné a její přátelské obyvatele, kteří se o vojáky starali. Podařilo se ženu najít?

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace