Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

O víkendu vyražte na Selské slavnosti do Holašovic

 Autor: Foto - Jihočeské folklorní sdružení

    Autor: Foto - Jihočeské folklorní sdružení

HOLAŠOVICE - V pátek 22. července začínají v Holašovicích tradiční třídenní Selské slavnosti. Už od pátečního rána najdete na holašovické návsi staročeský tradiční jarmark s ukázkami tradičních řemesel, která si můžete i sami prakticky vyzkoušet. Připraveny jsou také tvůrčí dílny pro děti, kde si můžou ověřit svoji zručnost. Těšit se můžete i na další oblíbené atrakce, jako jsou projížďky na koních, chytání ryb do ruky z kádě, dřevěný ručně poháněný kolotoč.

 

Řemeslný trh je jako vždy doplněný bohatým kulturním programem.  Po celý páteční den bude pódium věnované dechovce, vystoupí například Babouci, Taxmeni nebo Jižani. V sobotu si přijdou na své i příznivci country a folku, užít si můžete například koncert legendárního Žalmana a spol. nebo Spirituál kvintetu. Mimo pódium na návsi zaslechnete i heligonkáře a flašinetáře. V neděli se také bude vyhodnocovat vítěz soutěže o nejlepší jihočeský koláč či buchtu. Jedlíci se můžou zúčastnit soutěže v rychlojedení buchet.

K dopravě na slavnosti můžete využít speciální kyvadlovou dopravu z Českých Budějovic. Ta bude jezdit podle jízdního řádu, který najdete na stránkách www.holasovice.eu v sekci Selské slavnosti.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Lenka 

  Reagovat

   

  Písecké slavnosti na nic, tak snad si užijem ty selské. Taky jedem.

  Vloženo 22.7.2016 08:37:33

 • Jitka 

  Reagovat

   

  Jezdíme tam každý rok i s dětmi a je to NÁDHERA

  Vloženo 21.7.2016 14:33:17

 • Jarda 

  Reagovat

   

  Asi tam poprvně vyrazíme, když v Písku letos nebyli žádné slavnosti, tak to okouknem tam. Lidi si ty selské slavnosti hodně chválí.

  Vloženo 20.7.2016 14:32:26

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace