O výhře nad Vimperkem rozhodla vynikající úvodní třetina

MILEVSKO – Utkání 18. kola hokejové krajské ligy mezi domácím Milevskem a Vimperkem by se dalo rozdělit na dvě zcela odlišné části. V první třetině vzduchotechnici předváděli vynikající nátlakový hokej a jednoznačně diktovali tempo utkání. Navíc se jim podařilo využít i dvě přesilové hry a do kabin odcházeli za komfortního stavu 5:0! Výborně rozehrála zápas především první útočná formace ve složení Novotný – Pouch – Nevolný, která vstřelila úvodní tři góly duelu.

Ale od začátku druhé třetiny už diváci příliš hokejové krásy neviděli. Vimperští se začali věnovat spíš strkanicím, čímž se jim podařilo vyprovokovat domácí hráče. Další branky tak dlouho nepadaly. Jinak výborně chytající milevský brankář Jan Šindelář přišel o čisté konto až v poslední minutě zápasu, kdy využil přesilovou hru hostující Krejsa po přihrávkách Haila a Plouhara. Vzduchotechniky to ale tolik trápit nemuselo, důležitější byla především povinná tříbodová výhra v poměru 5:1.

HC Milevsko 2010 – HC Vimperk 5:1 (5:0, 0:0, 0:1). Branky a nahrávky: 4. Novotný (Pouch, Nevolný), 11. Nevolný (Votruba, Pouch), 13. Novotný (Pouch, Matějka), 19. Matějka (Štych, Urbanec), 20. Radosta (Reiniš) – 60. Krejsa (Hail, Plouhar).

Více informací z utkání, hodnocení trenéra Luboše Krupky nebo rozhovor s dvougólovým střelcem Tomášem Novotným přineseme ve středečních novinách. Mrzí ho, že nezaznamenal hattrick? Koho by si přál do čtvrtfinále? To a mnohem více nabídnou Milevské noviny!