Objednat si v restauraci vodu z kohoutku? Někde je to velký problém

„Vodu nabízíme automaticky ke kávě. Jinak když si někdo požádá, není problém natočit mu ji. Dáváme ji zadarmo, zase takové vysoké položky to neznamená,“ sdělila Hana Chromá z hotelu Bílá paní v Jindřichově Hradci.
Někde vodu na požádání zákazník dostane, ale musí si ji zaplatit. Vyjde ale určitě levněji než klasické stolní vody a minerálky. „Účtujeme patnáct korun za litr, přece jen jsou s tím spojené určité náklady. Vodu doneseme ve džbánu a ještě ji vylepšujeme meduňkou nebo limetkou,“ sdělil David Ctibor z restaurace Borovanský mlýn v Borovanech s tím, že po vodě natočené z vodovodu nezaznamenávají velkou poptávku. „Sem tam někdo přijde s tím, že mu stačí kohoutková voda, ale že by to byl nějaký boom, to ne,“ dodal David Ctibor.
V některých restauracích vodu z vodovodu natočit odmítají. I kdyby to mělo být za mírný poplatek. „Ne, kohoutkovou vodu nedáváme. To bychom potom nalévali jen vodu z vodovodu. Možná kdyby někdo potřeboval zapít prášek, tak mu ji dám. Ale třeba ke kávě nebo k vínu ji doneseme, když o ni host požádá,“ popsala, jak to chodí v restauraci U Vlka v Českých Budějovicích Šárka Kumpochová.
A co vy? Řeknete si někdy v restauraci o natočení vody z kohoutku? Má se za ni platit? Jaké jsou vaše zkušenosti? Podělte se s námi o názor.
Diskuse k článku