Obyvatelé Písku si od dubna připlatí za vodu - Jižní Čechy Teď!
14. 3. 2025 7:46

Obyvatelé Písku si od dubna připlatí za vodu

PÍSEK - Cena vodného a stočného se od 1. dubna v Písku zvýší. Spotřebitelé za metr krychlový vody zaplatí 108,71 korun bez DPH, tedy 121,76 korun s daní, to je o pět procent více než nyní. Vodné bude činit 66,83 korun bez DPH, což dělá 74,85 korun včetně daně a stočné 41,88 korun bez daně, tedy 46,91 korun s daní.




„K úpravě ceny došlo v souvislosti s novou koncesní smlouvou na provozování vodohospodářské infastruktury,“ řekl jednatel Vodárenské správy Písek Roman Honzík. Město Písek loni vypsalo výběrové řízení na provozovatele vodohospodářské infrastruktury, zvítězil v něm stávající provozovatel, společnost ČEVAK. Nová koncesní smlouva je platná od 1. dubna 2025 do 31. prosince 2034. 

Čevak městu odvádí roční nájemné, které bude letos více než 70 milionů korun včetně daně, z něj Písek hradí obnovu vodohospodářské infrastruktury a vytváří si nezbytnou rezervu. „Město Písek v nejbližších letech čeká investice do rekonstrukce čističky odpadních vod v hodnotě zhruba 500 milionů korun, již nyní si tak musí vytvářet finanční rezervu na tuto akci,“ poznamenal Roman Honzík. 

Projektová dokumentace na tuto akci by měla být hotova už tento rok. Město také každoročně investuje desítky milionů korun do obnovy vodohospodářské infrastruktury, letos se bude rekonstruovat vodovod a kanalizace v ulici Pražská, vodovod a dešťová kanalizace v části Husova náměstí a vodovod v Novodvorské ulici ve Smrkovicích.

 

Diskuse k článku

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.