Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Od neděle se můžete zapojit mezi ornitology na Řežabinci u Ražic

 Ornitolog Jiří Šebestian představuje samici pěnkavy.  , Autor: Petr Eliáš

Ornitolog Jiří Šebestian představuje samici pěnkavy.     Autor: Petr Eliáš

RAŽICE - PÍSEK/RAŽICE – Už 40.ročník akce Acrocephalus začíná v neděli 24. července v táboře u rybníka Řežabinec u Ražic nedaleko Písku. Ornitologové budou tradičně provádět výzkum a kroužkování ptactva. Tábor potrvá do 5. srpna a zapojit se může i veřejnost. Návštěvní časy budou denně od 6 do 18 hodin.

 

Ornitologové doporučují přijít ráno co nejdříve.  Můžete vyrazit s profesionály vybírat sítě, možná vás i nechají, poté co ptáky změří, vypustit je zase na svobodu.

Jak se do tábora dostanete? Při příjezdu do Ražic směrem od Písku zahněte ještě před železničním přejezdem doprava, tato silnička většinou není v navigacích. Narazíte na rybářskou baštu, přibližně sto metrů za ní je malé parkoviště, vjezd do rezervace je zakázán. Pěšky budete pokračovat po polní cestě mezi rybníkem a tůněmi, dojdete k pozorovací věži, kde už jistě spatříte natažené sítě. Dále pokračujte až k místu, kde po pravé straně tůně končí, zde zahnete doprava a narazíte na tábor výzkumníků.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace