Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kambodža

    Úterý 25.2 19:00 - Hrad Strakonice - Rytířský sál

    Přednáška cestovatele Dalibora Kalčíka.

  • Třídní koncert ZUŠ

    Úterý 25.2 16:30 - ZUŠ, Vimperk

    Koncert nástrojů: trubka, zobcová flétna, EKN.

Zobrazit všechny události
 

Odešla legenda československé silnice Bohumil Staša

Bohumil Staša na archivním snímku z roku 2016.

Bohumil Staša na archivním snímku z roku 2016.

STRAKONICE – Zatímco prostředí Formule 1 opustila v noci z pondělí na úterý jeho legenda Niki Lauda, tak i svět českého motorsportu v jedné stopě přišel o svého velikána. V úterý 21. května zemřel ve věku 75 let Bohumil Staša ze Strakonic, dvacetinásobný mistr republiky a dvojnásobný medailista ze závodů mistrovství světa. Jedná se o posledního závodníka z éry Gustava Havla a Franty Šťastného.

Osmadvacet sezon v sedle motocyklu, neuvěřitelných 827 startů, 215 vítězství, 92 stříbrných medailí a 32 bronzových. Taková byla vizitka legendy československých silničních závodů Bohumila Stašy, který se narodil 29. dubna roku 1944 v Malenovicích u Zlína. Na své rodné Moravě však dlouho nezůstal, protože ve svých dvaceti letech se stal jezdcem továrního týmu ČZ Strakonice. A pak už sbíral jeden úspěch za druhým, což ho vyneslo mezi světovou špičku. Láska k motocyklům ho provázela celý život. Po konci závodní kariéry se věnoval svému synovi, jenž se stal šestinásobným mistrem republiky, a také si doma vybudoval dílnu. Tam v posledních letech sestavoval repliku svého čtyřválce ČZ.

Poslední rozloučení s Bohumilem Stašou, na nějž zavzpomínáme i v dalším vydání Týdeníku Strakonicko, se uskuteční na strakonickém hřbitově ve čtvrtek 30. května v 11 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace