Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Okrádala maminky, teď jí hrozí pětileté vězení

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

TÁBOR – Majetek více než tří stovek maminek zpronevěřila žena z Českobudějovicka, která se rozhodla podnikat na Táborsku. Otevřela bazar s dětským zbožím. Obchod se ale začal potýkat s problémy. Ženy, které touto cestou hodlaly přenechat výbavičku po svých dětech dalším maminkám, se tak nedočkaly ani peněz z prodeje, ani vrácení zboží. Povedená obchodnice zpronevěřila přes 320 tisíc korun.

 

Sedmatřicetiletá podnikatelka si totiž finanční prostředky, získané z prodeje, postupně ponechávala a užívala je pro svou vlastní potřebu. Také neplatila nájem a provozovna několikrát změnila místo své působnosti. Několik trestních oznámení na uvedenou podnikatelku pak jen urychlilo ukončení prodeje a exekuční vystěhování prodejny.

Na bedra táborských kriminalistů, kteří se zabývají odhalováním hospodářské trestné činnosti, dopadl nelehký úkol. Museli zadokumentovat značné množství zajištěného zboží, dohledat, obeslat a vyslechnout všechny poškozené či zjistit výši způsobené škody, která se u jednotlivých poškozených pohybovala od desítek až po tisíce korun. Po měsících usilovné a doslova mravenčí práce bylo ustanoveno na 309 poškozených osob a jen zpronevěrou způsobená škoda ve výši 320 335 korun. Další škoda, a to v řádech desítek tisíců korun, pak vznikla neuhrazením nájmu prostor, kde provozovna sídlila,“ popsal tiskový mluvčí Miroslav Doubek.Dále informoval, že usnesení o zahájení trestního stíhání si nyní již obviněná žena převzala ve výkonu trestu odnětí svobody, kde si odpykává trest za předchozí majetkovou trestnou činnost. O dalším potrestání bude opět rozhodovat soud. Ženě hrozí za pochybné podnikání na Táborsku až pětileté vězení.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace