Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Oprava mostu na Mánesově ulici se obejde bez úplné uzavírky

Litvínovický most - archivní foto , Autor: Město České Budějovice

Litvínovický most - archivní foto     Autor: Město České Budějovice

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Neexistuje dobré řešení, jsou jen špatná a ještě horší. Tak shrnuje situaci shodně náměstek pro dopravu František Konečný i ředitel Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Jan Štícha. Po vzájemných jednáních se rozhodlo, že dubnová oprava mostu na Mánesově ulici proběhne po třetinách a dva pruhy budou průjezdné pro automobily, ovšem s výjimkou nákladních vozů nad 7,5 tun.

 

Jakousi daní za průjezdnost ale bude prodloužení uzavírky asi o jeden měsíc,“ konstatoval po včerejším jednání s představiteli Správy a údržby silnice Jihočeského kraje, Dopravním podnikem, zhotovitelem, Policií ČR a dalšími, náměstek primátora František Konečný.

„Před nedávnem přišel investor, kterým je kraj, s úvahou, že by most kompletně uzavřel na dobu 75 dní, což jsme kategoricky odmítli. Nyní se tedy našlo řešení v podobě zachování průjezdnosti, ale je jasné, že i tak dopravní komplikace nastanou. Řidiči se musejí obrnit trpělivostí, a to už od 18. dubna , kdy budou práce zahájeny. Podle předpokladů by měly trvat asi sto dní. Je třeba zdůraznit, že mostní závěry jsou v havarijním stavu a je nutná jejich výměna,“ připomněl hlavní důvod částečné uzavírky náměstek primátora František Konečný.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace