Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční setkání občanů Netolic starších 70 let

    Úterý 10.12 14:00 - Sál ZUŠ Netolice

  • Divadélko pro nejmenší

    Úterý 10.12 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Originální knihomolka vznikla z vysloužilé telefonní budky

 Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď!

    Autor: Jarka Krejčová - Jižní Čechy Teď!

OSEK - V Oseku na Strakonicku proběhla v sobotu 18. května báječná akce. Tři ženy tady představily veřejnosti novou knihomolku, budku na knížky, do níž každý může knihou přispět a nebo si zajímavý titul odnést. Je umístěna na dětském hřišti a je vskutku originální. Vznikla z vysloužilé telefonní budky.

Autorkami nápadu jsou zastupitelky Eva Barborková a Lucie Mrkvičková, které do party přizvaly ještě Barboru Mandlovou a ta vymyslela pro telefonní budku nový design a i název knihomolka. "Vymyslel to můj manžel, my tomu jen vdechly život," upřesnila Eva Barborková. Ještě než starostka obce Jitka Brejchová přestřihla u knihomolky pásku a vložila do ní knihu, vystoupily v krátkém programu děti z Oseka a Petrovic. Ondřej Bláha recitoval vlastní tvorbu, Adéla Brejchová zahrála na flétnu, Daniela Pavlíková recitovala básničky od Petra Šulisty a Veronika Divišová zahrála úryvky z Harryho Pottera a z Kouzelné flétny. 

Originální nápad ocenila i starostka a uvedla, že takovou knihomolku určitě nemají daleko široko a že Osečtí mohou jen doufat, že nepřitáhne nějaké vandaly. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace