Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Otavu si nově půjde užít také z loďky či šlapadla

STRAKONICE – Strávit volný čas na strakonickém Podskalí bude opět o něco příjemnější. Postará se o to nová atrakce, jejíž uvedení do provozu je naplánováno na pátek 27. července. V kempu bude v 15 hodin slavnostně otevřena půjčovna lodí a šlapadel. Bližší informace podala mluvčí strakonické radnice Markéta Bučoková.

Jak konkrétně bude půjčování lodí a šlapadel fungovat?
Dle provozního řádu bude možné zapůjčit loďku nebo šlapadlo za 60 korun na hodinu, každá další započatá hodina se bude účtovat 120 korunami. Maximální délka zapůjčení bude tři hodiny. Vratná záloha činí 250 korun. Obsluha půjčovny vydá loďku či šlapadlo pouze osobě starší 18 let, způsobilé jízdy. Je na obsluze posoudit způsobilost vůdce plavidla.

Děti si tedy nemohou loďku ani šlapadlo vypůjčit?
Půjčovat si mohou samozřejmě i děti, ale vždy je musí doprovodit osoba starší 18 let, která má za plavidlo zodpovědnost.

Kolik plavidel bude k dispozici?
K dispozici jsou dvě dvouplášťové lodě pro čtyři osoby a dvě šlapadla, každé pro pět osob.

Do kdy bude půjčování fungovat? Skončí s letními prázdninami, nebo až podle počasí?
Půjčovna bude v provozu od 15. dubna do 15. října. Půjčení je závislé na klimatických podmínkách, které opět posoudí obsluha půjčovny. V případě silného větru či deště se plavidla půjčovat nebudou.

Jak dlouho byla tato atrakce připravována?
Zhruba na přelomu zimy a jara letošního roku se začala rodit myšlenka zatraktivnění relaxační zóny Podskalí. Nejen půjčovna plavidel, ale i zcela nový herní prvek – loď, jsou dílem členů rady města Strakonice. Zájmem bylo především nabídnout celým rodinám, ať místním nebo turistům, společné a příjemné prožití volného času ve Strakonicích.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace