Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Madam Colombová zasahuje

    sobota 28.3 19:30 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Padla obvinění za smrtelný úraz v budějovické firmě

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Kriminalisté z územního odboru České Budějovice koncem srpna zahájili trestní stíhání fyzické a zároveň právnické osoby, zastupující jednu z poboček celorepublikové firmy zabývající se v Českých Budějovicích kovovýrobou. Svým opomenutím a zároveň nedbalostním jednáním mohli pravděpodobně zavinit smrt svého 25 letého zaměstnance z bývalé federativní republiky Jugoslávie. Zanedbali své povinnosti v oblasti technologického postupu při manipulaci s materiálem a řádného školení bezpečnosti při práci.

 

Dne 17. října loňského roku v odpoledních hodinách, ve výrobní hale určené pro vážení, skládání a čištění pozinkované oceli, vezl jeden se zaměstnanců na vysokozdvižném vozíku hutní materiál o váze 2 tuny. V poloze 3,5 metru nad zemí řidič prudce zastavil, vozík se převážil na přední část. Tam zmiňovaný mladý pracovník s dalšími kolegy na zemi rovnal hutní výrobky. Utrpěl velmi těžká mnohačetná zranění, s kterými byl transportován do nemocnice. Tam po více jak dvou hodinách zraněním podlehl.

K případu si kriminalisté vyžádali výsledky soudní pitvy, znalecké posudky i zprávu z Oblastního inspektorátu bezpečnosti práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu. Na jejich základě zahájili trestní stíhání pro usmrcení z nedbalosti. V případě prokázání viny hrozí obviněným dle trestního zákoníku trest odnětí svobody na jeden rok až šest let.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace