Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hypnotizér Jakub Kroulík

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

  • Mentalista

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Páťáci z Křemže chtějí splnit nemocnému spolužákovi sen

Adventní dárečky se rodi, děti doufají, že půjdou na odbyt.

Adventní dárečky se rodi, děti doufají, že půjdou na odbyt.

KŘEMŽE - Děti z 5. B základní školy v Křemži chtějí pomoci třináctiletému Sebastianovi při léčbě jeho nádorového onemocnění v hlavě tím, že mu umožní splnit si sen – koupit si detektor kovu. Sebastiana totiž baví hledat staré kovové předměty, třeba mince nebo nábojnice. Takový detektor ovšem stojí kolem 15 tisíc korun a pro Sebastiana by byl jinak nedostupný. Děti tedy celý listopad vyrábějí adventní dárky, které budou prodávat v pátek 1. prosince na adventním trhu v Křemži.

 

Naučily se už kvůli tomu brousit a řezat sklo technikou Tiffany, pečou perníčky, drátkují. Zkrátka vzniká řada tradičních i netradičních adventních dárečků.

Peníze za prodej dárků pak chtějí Sebastianovi předat na adventním koncertu prostřednictvím Nadačního fondu Pink Bubble. Advent show nazvaná Plníme sny vyvrcholí 6. prosince adventním koncertem Ondřeje Kováře, kde zazní populární vánoční melodie i další skladby. 

Třídním učitelem 5. B je Aleš Bartoň. Děti ho ohromily tím, že s nápadem přišly samy, zkontaktovaly příslušnou nadaci a jdou si za svým cílem, aby kamarádovi udělaly radost. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace