Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

  středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

  Beseda.

 • Bachata pro začátečníky

  středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Patří auta do historického centra Budějovic? Radní chtějí průjezd náměstím omezit

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Na náměstí by měly stát kavárenské stolky a židličky, myslí si vedení budějovické radnice. Většina řidičů si prý přes náměstí zkracuje cestu a využívá jej jako běžný kruhový objezd. To se možná brzy změní. Jak potvrdil náměstek František Konečný (ANO), již byla zadána studie dopravního značení, aby odradila řidiče od vjezdu do historického jádra.

 

„Hodně aut využívá náměstí jako zkratku mezi ulicemi Na Sadech a Mánesovou ulicí, to je samozřejmě logické, když mají tu možnost, nicméně pro centrum to dobře není,“ zmiňuje náměstek Konečný. Parkování a provoz v centru, to je diskuze, která není na magistrátu novinkou. Až teď se ale zdá, že dojde k nějaké akci. Podle návrhu by měla nově být jednosměrná Biskupská ulice, z Kanovnické se může stát pěší zóna a změny nastanou možná i v ulici Karla IV.

„Lidé by sem měli jezdit jenom, pokud si tady chtějí něco vyřídit na úřadech nebo v obchodech,“ uvedl primátor Svoboda. Nedaleko centra tak možná vlivem omezení provozu vznikne odstavné parkoviště. Radnice jedná o parkovišti na náplavce a v Jírovcově ulici. O omezení vjezdu aut bude ještě jednat rada města. Pokud záměr schválí, ke změnám dojde už letos.

A co vy, myslíte si, že by historické centrum bylo příjemnější bez aut?

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Leština 

  Reagovat

   

  Konečně. Náměstí má být středem společenského života. Na náměstí patří lavičky. Možná stojí za zvážení vrátit na náměstí zeleň, která tam historicky patří. Náměstí nestačí jen občasné a nahodilé akce. Náměstí by mělo být celý rok centrem setkávání ne rušnou křižovatkou a parkovištěm prominentů.

  Vloženo 8.2.2015 10:55:25

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace