Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Madam Colombová zasahuje

    sobota 28.3 19:30 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Peníze dostal, výměnu tenisového povrchu v hale ale nezrealizoval

JINDŘICHŮV HRADEC – Policejní komisařka z Jindřichova Hradce vyhotovila v pondělí 9. září usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestný čin podvod. K tomu mělo dojít přesně před rokem, kdy se podnikatel zavázal provést základní výměnu tenisového povrchu v hale v Jindřichově Hradci. Peníze dostal, ale dílo ve sjednaném termínu nezhotovil.

 

Podezřelý muž jako zhotovitel a podnikající fyzická osoba patrně v úmyslu obohatit se, na podkladě cenové nabídky uzavřel v srpnu 2018 s podnikatelským subjektem smlouvu o dílo, ve které se do 31. srpna téhož roku zavázal provést výměnu tenisového povrchu v hale. Na základě této smlouvy vystavil objednateli zálohovou fakturu na 380 tisíc korun. Tato částka byla objednatelem v srpnu uhrazena. „Avšak již v té době si byl podezřelý muž zřejmě vědom skutečnosti, že výměnu tenisového povrchu v hale nebude schopen uskutečnit, neboť jeho finanční situace mu neumožňovala sjednaný závazek zrealizovat. Tuto skutečnost měl před poškozeným zamlčet," uvedla policejní mluvčí Hana Millerová.

Dílo ve sjednaném termínu nezhotovil, objednateli měl odmítnout doložit, k jakému účelu měl zaslanou zálohu užít a poté, co poškozený písemně odstoupil v září 2018 od smlouvy o dílo, inkasovanou zálohu objednateli nevrátil. Jindřichohradečtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminalisty na základě oznámení poškozeného provedli vlastní šetření ve věci. Podezřelý muž bude stíhán. „V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest," doplnila mluvčí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace