Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Petr Kváča po sedmi letech odchází do Třince: Motor budu mít hluboko v srdci

ČESKÉ BUDĚJOVICE – V Českých Budějovicích působil rodák z Brandýsa nad Labem od svých 14 let. Teď, po sedmi letech, jeho úspěšná mise pod Černou věží končí. Dnes jedenadvacetiletý gólman Petr Kváča, který si v Motoru vybudoval silnou pozici a poslední tři sezony už pravidelně nastupoval za A tým ve druhé nejvyšší soutěži, odchází do mistrovského Třince, kde už během sezony nějaký čas hostoval. V kádru obhájců titulu bude tvořit gólmanský tandem s Patrikem Bartošákem, který momentálně bojuje za národní tým na mistrovství světa v Bratislavě. Dosavadní jednička Ocelářů Šimon Hrubec se chystá na své první zahraniční angažmá.


Sezona skončila před pár týdny, už z vás vyprchalo zklamání?
Emoce pomalu opadávají, ale zklamání pořád je a asi i bude. Strašně jsem chtěl pomoci k postupu a prostě to nevyšlo. Takový je sport. Tým ale fungoval po celou sezonu výborně a jsem rád, že jsem byl jeho součástí. Po celou sezonu jsme měli výbornou partu a táhli jsme za jeden provaz, byli jsme jako jedna rodina od nejmladšího hráče, přes trenéry až po vedení. Zklamání bylo o to větší.

Přestože nejste Jihočech, v Motoru jste působil sedm let. Jak na ně budete vzpomínat?
Abych řekl pravdu, loučení bude hrozně těžké. Do Českých Budějovic jsem přišel ve 14 letech, byl jsem tu bez rodiny a město i klub si zamiloval. Sedm let není krátká doba. Zažil jsem spousty hezkých i horších věcí, ale to k hokeji patří. Dokáži si představit, že se do Budějovic někdy vrátím a usadím, život je tu super. Mám na co vzpomínat.

Co byste vzkázal budějovickým fanouškům, kterým jste přirostl hodně k srdci?
Hlavně bych jim chtěl poděkovat za úžasnou podporu po celé ty roky. Přijali mě výborně a jsem rád, že jsem před nimi mohl chytat a něco jim ukázat. Vzkázal bych jim, aby byli pořád tak skvělí jako doposud a neházeli flintu do žita, když se třeba zrovna nedaří. Dokud nezazní siréna, není rozhodnuto. Ať mají tu trpělivost, věří klubu a dál ho podporují. Budějovický hokej je potřebuje.

Od závěru sezony bylo známo, že Třinec na vás může do konce května uplatnit opci. Byl jste hodně napjatý, nebo jste měl signály, že se skutečně budete stěhovat k extraligovým mistrům?
Abych řekl pravdu, když jsem se vracel z hostování v Třinci do Motoru, tak jsem tu smlouvu úplně vypustil z hlavy. Myslel jsem jen na baráž v Českých Budějovicích, takže jsem ani pořádně nevěděl, že tam tahle možnost opce je. Na konci sezony jsem na to vůbec nemyslel, ale samozřejmě, že jsem byl moc rád, když mi teď dal takový klub šanci. Jsem strašně rád, jak se k přestupu postavili budějovičtí fanoušci, kteří mě stále podporují a přejí mi hodně štěstí v Třinci. Motor budu mít strašně hluboko v srdci. Děkuji moc všem!

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace