Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • O prrincezně, Liciášovi a makových buchtách

    neděle 22.9 15:00 - Milevsko - amfiteátr

    Pohádka

  • Lollipopz - Tábor

    neděle 22.9 16:00 - Tábor, hotel Palcát

    Zábavná hudební show, jehož součástí jsou mimo jiné oblíbené soutěže a spousta písniček ze všech doposud vydaných alb.

Zobrazit všechny události
 

Petr Kváča pomohl klíčovým zákrokem a málem se pokusil i o gól: Problesklo mi to hlavou

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Podstatnou část sezony strávil na hostování v extraligovém Třinci, ale na nejdůležitější fázi ročníku přišel zpátky do mateřských Českých Budějovic, aby pomohl svému týmu co nejdál, nejlépe až k postupu do nejvyšší soutěže. Ve středu vychytal pikantní utkání proti Frýdku, který je farmou právě Třince, takže porazil hned několik svých nedávných spoluhráčů. „Vítězství se nerodilo snadno, potrápili nás, protože Frýdek má hodně mladé a talentované mužstvo, spousta těch kluků byla i v Americe a jsou hodně vyspělí, dovolí si s pukem neuvěřitelné věci. Hned několik jich znám z hostování v Třinci. Ale byl to super zápas. Strašně jsem si ho užil, protože Frýdek hraje takový zámořský hokej – všechno se snaží střílet a chodit do brány. Pro gólmana jeden z lepších soupeřů,“ uvedl spokojený brankář Kváča.


Vypsal jste do kabiny nějakou odměnu, když jste nastupovali proti některým vašim nedávným spoluhráčům?
Jojo, vypsali jsme za výhru společnou odměnu já se Strmim (Jan Strmeň), který byl loni také v Třinci a ve Frýdku. Vyšlo to, tak něco do kabiny vymyslíme.

Kouč Prospal označil za jeden z důležitých momentů vámi vychytaný nájezd za stavu 1:1. Potěší vítězství o to víc, když jste k němu přispěl důležitým zákrokem?
Je to pravda, protože každý zákrok je důležitý. Není to jednoduché – většinu soupeřů přehráváme, hrajeme v útočném pásmu, takže na nás nejde moc střel a pak třeba najednou nájezd. Od toho jsme ale v brance, abychom pomohli týmu. Kluci nám pak zase pomohou tím, že dají gól, každý máme nějakou roli a tu plníme. Pomáháme si, bojujeme jeden za druhého – beci mi občas pomohou s rozehrávkou, já jim zase s komunikací.

Už jste mluvil o tom, že Frýdek je hodně rychlým a bruslařsky zdatným týmem. Je o to cennější, že se vám i proti němu opět podařilo zápas na konci základní hrací doby zlomit ve váš prospěch?
Určitě, dodává nám to strašné sebevědomí. Třetí třetiny jsou prostě naše a rozhodujeme v nich hromadu zápasů. Zaplaťpánbůh, že dneska se nám to povedlo ještě relativně brzo na začátku třetí třetiny.

Čím si to vysvětlujete? Jste skutečně tak skvěle fyzicky připraveni, jak se říká prakticky od začátku sezony?
To, jak jsme trénovali v létě, se teď fakt ukazuje, když s koncem základní části soupeřům trochu dochází. Máme kondičku, bruslíme na vysoké úrovni.

V předposlední vteřině jste si jako bonus připsal ještě asistenci na gól Martina Heřmana, byla první v sezoně?
Myslím, že jo, ale jistý si nejsem, protože tohle fakt nesleduji. Hlavně, že jsme vyhráli, to je jediné důležité. Ale samozřejmě, že je to příjemný bonus.

Místo asistence se ale zdálo, že jste chvilku přemýšlel nad pokusem o gól...
(smích) Nebudu lhát, je to pravda, problesklo mi to hlavou. Co by ne, prázdná brána, říkal jsem si, že to zkusím. Ale když jsem vyklepal puk, vypadla mi hokejka. Nechtěl jsem to rvát přes koleno, vedli jsme 4:2 a gól nepotřebovali dát, hlavně jsme nechtěli inkasovat. Tak jsem kotouč nakonec radši jenom přistrčil Rendovi Vydarenému, který to udělal výborně, nahrál Martinu Heřmanovi a ten dal gól, tak jsem z toho nakonec měl asistenci.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace