Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Třídní koncert ZUŠ

  pondělí 27.1 17:00 - Vimperk, ZUŠ

  Koncert nástrojů: fagot, flétna, klarinet, saxofon.

 • Ladislav Špaček - Etiketa není věda

  pondělí 27.1 19:00 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

  Etiketa není věda aneb O etiketě vážně i vesele.

Zobrazit všechny události
 

Písecké poštovní depo půjde k zemi. Jak to vypadá s kontroverzním parkovacím domem?

 Budova starého poštovního depa půjde k zemi. Vznikne místo ní další parkoviště. , Autor: Petr Eliáš

Budova starého poštovního depa půjde k zemi. Vznikne místo ní další parkoviště.     Autor: Petr Eliáš

PÍSEK – Bývalé depo České pošty v proluce proti hlavní poštovní budově, které sousedí s objekty bývalého Telecomu, nechá Písek zbourat. Chtěl by tím alespoň provizorně vyřešit nekonečný problém s parkováním v centru. Po demolici starého depa má vzniknout provizorní parkovací plocha, na které by pak v budoucnu měl vyrůst parkovací dům. Obyvatelé Žižkovy ulice však proti němu bojují.

 

Radní Písku schválili zadání veřejné zakázky na demolici depa. Předpokládaná cena je zhruba šest milionů bez daně. Zahájení prací je plánováno na březen, skončit se má v květnu. Demolice se bude týkat dvou objektů – samotného bývalého poštovního depa a také staré plechové autodílny. „Když všechno půjde hladce, mělo by do začátku turistické sezóny vzniknout asi 30 nových parkovacích míst,“ řekl místostarosta Josef Knot (TOP 09).

Po demolici depa vznikne provizorně upravená a zpevněná parkovací plocha. Větší investice by postrádala smysl, pokud vedení města hodlá dotáhnout do konce připravovaný parkovací dům, kterému toto provizorní parkoviště následně ustoupí. „Máme zpracovanou studii na zástavbu proluky na nároží a na výstavbu parkovacího domu pro bezmála 250 aut,“ uvedl Josef Knot. Momentálně se v přední části parkoviště proti poště parkuje hodně divoce. Větší řád má až zadní plocha, kde jsou jednotlivá stání vyznačena čarami.

Zbourání depa považuje město v podstatě za první etapu zkapacitnění parkování v centru. Záměr má pak dojít až k propagovanému parkovacímu domu, na který místní nemají jednotný názor. Proti jsou zejména obyvatelé Žižkovy ulice, kteří se obávají negativního dopadu na jejich bydlení.

Povolovací proces k parkovacímu domu by měl být zahájen ještě v letošním roce, kdy je údajně naplánováno podání žádosti o vydání územního rozhodnutí. Vedoucí odboru investic Václav Filip připouští, že termín výstavby parkovacího domu je ale nedohlednu, protože se dá očekávat, že obyvatelé Žižkovy ulice ze svých námitek neustoupí. „Jejich hlavním protiargumentem je obava ze zvýšené hlučnosti a prašnosti kvůli navrhovanému vjezdu z Žižkovy ulice,“ dodává Václav Filip.

Parkovací dům je projektovaný jako terasovitá stavba, která svými patry ustupuje směrem od domů v Žižkově ulici. Dům by pak neměl výrazně převýšit objekt depa. Jedno patro by mělo být zapuštěné do terénu, na něm by měla být další tři podlaží.

 

 

Diskuse k článku - 9 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Pepa 

  Reagovat

   

  ...A aut je moc...příliš moc!Já bych chtěl parkoviště pro koně!:-( Taky se radnice postará?

  Vloženo 13.3.2018 10:28:51

  • Luky 

   Reagovat

    

   Koní právě ještě moc není!

   Vloženo 13.3.2018 11:01:51

 • Jolana 

  Reagovat

   

  Parkovací dům je dobrý nápad. Mist je málo.

  Vloženo 12.3.2018 19:56:33

 • Dejf 

  Reagovat

   

  Nic proti obyvatelům Žižkovi ulice, ale většina z nich asi parkovací dům nikdy neviděla... A i pochopím, že se můžou obávat většího pohybu vozidel (který však větší být nemusí), ale už nepochopím to, jak zde sice uvedeno není, ale v PP to bylo, že mají výhrady vůči tomu, kolik to bude stát peněz. Oni to ti ze Žižkovi ulice platit přece nebudou, tak co je jim do toho?

  Vloženo 12.3.2018 12:49:32

  • písečák 

   Reagovat

    

   Kvůli několika "obyvatelům" asi nebude kde parkovat...

   Vloženo 12.3.2018 13:40:13

   • Petr 

    Reagovat

     

    Dejf: Ale budou, platíme to my všichni obyvatelé Písku, ty jelimane. Co stojí tobě za barákem? Asi nic co? Přál bych ti za barákem, parkovací dům nebo fabriku.

    písečák: Parkovat se nedá kvůli jelimanům, kteří jsou schopni jet z Dukly na náměstí autem

    Vloženo 12.3.2018 18:19:04

    • Petr 

     Reagovat

      

     Já si ho zaplatím rád. Na menším prostoru čtyřnásobek zaparkovaných aut je perfektní a takhle blízko centra vynikající. Bydlím ve městě, bydlím u rušné silnice a přibude ruch, když budu mít za rohem parkovací dům? Samozřejmě, kdybych byl proti, tak si argument najdu, ať to bude argument hodný jelimana!

     Vloženo 13.3.2018 10:59:57

 • Martina 

  Reagovat

   

  Taky by stálo za to, udělat něco s tou ohavnou budovou telecomu. Dělá pěknou ostudu.

  Vloženo 12.3.2018 09:56:47

  • Karel 

   Reagovat

    

   To už je otázka na jejího vlastníka, tedy IMMOTEL a.s., Švédská 635/8, Smíchov, 15000 Praha 5. Město Písek se pokoušelo odkoupit i pozemky a budovy od tohoto vlastníka, ale IMMOTEL za ně chtěl neúměrně vysoukou částku.

   Vloženo 12.3.2018 17:33:57

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace