Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Masopustní Průvod

  sobota 22.2 12:30 - Heřmaň, KD

 • Dětský karneval

  sobota 22.2 14:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Adventní věnce a svícny si vyrobili návštěvníci tvořivého odpoledne ve Svatkovicích

SVATKOVICE – Ženy z SDH Svatkovice-Rákov pozvaly na sobotu 16. listopadu do místního kulturního domu Marii Štverákovou z bernartické Květinky Pod Kostelem. Ta s sebou přivezla nejen své zkušenosti, nápady a rady, ale především mnoho drobných dekorací k ozdobení adventních věnců a svícnů. Díky místním hasičům byla pro všechny k dispozici chvůje, mech, větvičky břečťanu nebo dřevěné základny pod svícny.

 

Další přírodní, textilní či umělé komponenty v mnoha barvách si zájemci mohli zakoupit na místě. Jako dárek pro děti Marie Štveráková připravila výrobu soviček ze šišky a zdobení svíček. Na posilněnou nachystaly místní ženy svačinku v podobě vánočky a jablečného štrůdlu. Příprava tvořivého odpoledne dala organizátorům jistě zabrat, odměnou jim snad byla hojná účast místních i přespolních, kteří si pochvalovali, že si nemusí dělat nepořádek doma.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Květinářství pod kostelem 

  Reagovat

   

  Bylo to krásné sobotní odpoledne. Děkujem Vám všem ,děvčata (i kluci) za hojnou účast, za výborné občerstvení a milou společnost.Petrušce děkujem za pozvání????

  Vloženo 19.11.2019 21:30:58

 • Michaela Štverákova 

  Reagovat

   

  Bylo to krasne a inspirativni odpoledne,deti se vyblbly a my zeny tvorili,moc jsme so to uzili.Dekujeme Marušce i ostatnim.

  Vloženo 19.11.2019 19:59:27

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
 • Jana 

  Reagovat

   

  Krásná práce. Škoda že v Bernarticích pozvou na tvoření v knihovně tu druhou předraženou kvetinku ( tuším že slunečnice) kde paní ani nevydává účtenky a za tvoření chce docela velkou částku. Chápu že nic není zadarmo a ráda si připlatím ale tohle vážně né.

  Vloženo 19.11.2019 18:10:30

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace