Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Setkání rodičů s dětmi

    pondělí 20.1 10:00 až 11:00 - Tábor, Knihovna - Pobočka na Sídlišti nad Lužnicí

  • Jana Kubová - obrazy

    středa 8.1 až pondělí 29.6 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Autobazarník zpronevěřil až dvě stovky vozidel

Marcel Záruba , Autor: PČR

Marcel Záruba     Autor: PČR

JIŽNÍ ČECHY – Policie hledá devětatřicetiletého autobazarníka Marcela Zárubu z Českých Budějovic, protože zpronevěřil peníze z prodaných vozů. Hledaný je asi 175 centimetrů vysoký, střední postavy a má prokvetlé hnědé vlnité vlasy a kartáčovité vousy. Zmizel neznámo kam, možná i mimo republiku.

Jihočeští kriminalisté pátrají po devětatřicetiletém Marcelu Zárubovi z jihočeské metropole. Tohoto vykutáleného podvodníka podezírají z bleskurychlého prodeje pravděpodobně několika desítek motorových vozidel, po kterých se během jednoho víkendu slehla zem. Muž je podezřelý z trestného činu zpronevěry.

Hledaný podvodník provozoval v Českých Budějovicích autobazar MZ Cars autocentrum, a to na rohu ulic K. Světlé a Pražská třída. Od začátku letošního roku si nabral do svého autobazaru k prodeji několik desítek vozidel. Na základě smluv o zprostředkování prodeje motorových vozidel je pak nabízel a prodával. V nabídce měl vozidla jako například VW Golf, Ford Mondeo, Škoda Octavia, VW Passat a podobná. Kriminalisté předpokládají, že skoro všechna vozidla schválně prodal značně pod cenou, a to během jednoho víkendu na konci září. Veškeré peníze si ponechal pro vlastní potřebu. Autobazar i internetové stránky označil jako „v rekonstrukci“ a zmizel neznámo kam, pravděpodobně mimo kraj, možná i mimo republiku.
Kriminalisté zatím znají pouze několik podvedených majitelů prodaných vozidel. Škoda je prozatím asi 600 000 korun. Lze počítat, že jak škoda, tak i počty „prodaných vozidel“ budou narůstat. S podvodníkem zmizely také veškeré doklady o přijmu a prodeji vozidel.
Jak vyšetřovatelé zjistili, drzost podvodníkovi nechyběla. Jen pár vozidel nedokázal prodat, majitelé například nedodali technické průkazy. Vozidla pod záminkou rekonstrukce autobazaru vracel tak, že o „prodejním víkendu“ zavolal majitelům, aby si vozidlo okamžitě odvezli jako neprodejné. Podvodník tak pravděpodobně chtěl mít „čistý stůl“, jen peníze jaksi zapomněl předat.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace