Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • XXVIII. Reprezentační ples města

  sobota 25.1 20:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

  K tanci a poslechu hraje taneční orchestr BARET, večerem provází Ivo Apfel. Host: Freddie Mercury (Peter Paul Pačut).

 • Maškarní bál pro děti

  sobota 25.1 15:00 - Katolický dům, Dačice

  Hry a zábava pro celou rodinu, občerstvení zajištěno.

Zobrazit všechny události
 

Budova Technologického parku v Písku nenašla za 100 milionů kupce

PÍSEK - Z majetku společnosti RG Group, která je od loňského června v konkursu, se v prosinci dražila budova Technologického parku. Vyvolávací cena 100 milionů korun ale nepřilákala žádného kupce a reálně hrozí, že stát přijde o 200 milionovou dotaci, kterou podpořil projekt Technologického parku v budově ve Vladislavově ulici. Technologický park zde totiž podle zjištění nikdy fungovat nezačal. V reportáži mluvila členka představenstva Milena Berendová z Písku, jejíž slova působila dojmem, že není informovaná. Majitelé společnosti nejsou dohledatelní a mají být na Seychelských ostrovech.

 

Ve Vladislavově ulici v bývalých kasárnách vyrostly dva objekty. Problém se týká při příchodu od psychiatrické nemocnice objektu vlevo, který se prezentoval jako Centrum energeticky efektivních budov. Naopak vpravo se nachází Technologické centrum Písek, kde funguje datové centrum a analytika BigDat, poskytují se IT produkty cloudových technologií a vytvářejí další produkty. V tomto objektu jsou nájemníky i velké nadnárodní firmy. Zde působí firma RG Investment s jasně dohledatelnou vlastnickou strukturou. Jak uvedl Jaromír Grégr ze společnosti RG Investment, společnost RG Group byla odprodána již v roce 2011 a od té doby s ní ani protějším Technologickým parkem nemají majitelé Technologického centra Písek nic společného.

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Stenly 

  Reagovat

   

  Mě fakt udivuje, že všichni píšou články, rg group, Grégr, dotační podvody, vracení dotací, daňové ráje a podobné blbosti. Ale nikdo nesednul a nenapsal článek, proč se to celé zhroutilo, proč se musí vracet dotace a včem je zakopaný pes. Nikoho asi tohle totiž nezajímá, kde je pravda. Všichni chtějí jen senzace a podvody..

  Vloženo 15.1.2020 22:38:05

 • Honza 

  Reagovat

   

  Já teda čtu, že to s Grégrem nic společnýho nemá. Je to firma, kterou dávno odprodal a jak je vidět, úspěšnej v tom oboru neumí bejt každej. Vy neumíte číst?

  Vloženo 13.1.2020 09:17:43

  • Malfoy 

   Reagovat

    

   A tomu někdo věří :-D ?

   Vloženo 13.1.2020 19:21:44

 • Petr 

  Reagovat

   

  Tady vidíme kdo je pan Gregr a jeho kámoši. Celá léta oblbují se získáváním dotací. Ještěže mu zastupitelé před léty nedali zelenou na celá kasárna.

  Vloženo 13.1.2020 09:11:01

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace