Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Klavírní koncert

    Úterý 28.1 17:30 - Písek, Městská knihovna

  • Kytice – Divadlo Kašpar

    Úterý 28.1 20:00 - Divadlo Pod čarou, Písek

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Co přinášejí čerstvé Jihočeské týdeníky?

V redakcích se dokončilo letos předposlední vydání Jihočeských týdeníků a ty teď míří ke svým čtenářům. Ve společném Magazínu si můžete přečíst o inspirativním setkání se spisovatelem Petrem Čornejem. V Táboře besedoval o Janu Žižkovi, jak ho vidí ve své nové knize. Magazín nabízí i počtení o staré řece Otavě před napuštěním Orlické přehrady, o tom ví hodně Jaroslava Pixová. A Magazín informuje také o atraktivním rozšíření táborské Jump arény. Soutěž Štědrovka jde do finiše!

 

Město Tábor bude moci zasáhnout proti havranům na Pražském sídlišti. Týdeník Táborsko přináší zajímavé novinky. Avizuje také pondělní jednání táborských zastupitelů - o zvýšení poplatku za odpad nebo o dotaci pro fotbal a hokej. A píše i o vzniku nízkoprahu pro mládež ze sídliště Nad Lužnicí. Sportovní rubrika přináší zajímavý rozhovor o uplynulé úspěšné půlsezoně s trenérem třetiligových fotbalistů Táborska Miloslavem Brožkem. V dalším rozhovoru si přečtete o osmnáctileté kariéře borotínského basketbalového trenéra Ladislava Zrůsta. Druholigoví hokejisté HC Tábor si připsali dvě výhry. Dozvíte se, proč se jim podařilo vyloupit led lídra ligy.

Milevské noviny popisují závěr soudního sporu mezi Domem kultury v Milevsku a firmou Laben, která v něm provozovala restauraci. Informují také o tom, kam se přestěhuje organizační složka Živé Milevsko. A přinášejí informace o změnách v poplatku za psy, o nichž budou jednat ve středu milevští zastupitelé. Na sportu se v aktuálním vydání Milevských novin dozvíte plno perliček ze senzační cesty Sepekova fotbalovou I. B třídou od trenéra Ondřeje Jordána. Chybět nebude ani povídání s nestorem milevského tenisu Janem Kotrbáčkem, který dostal na konci listopadu čestné uznání od České unie sportu Písecka, nebo reportáž ze šlágru druhé ligy stolních tenistek mezi Kovářovem a Vyšším Brodem. A bohužel i nekrolog hokejové legendy Milevska Karla Palečka.

Strakonická nemocnice je podle prestižního srovnání nejlepší v republice. Týdeník Strakonicko zjišťoval, co se příští rok pro pacienty chystá a kde nemocnici tlačí bota. Ve Vodňanech řeší obrovské náklady na likvidaci odpadů. Ve hře je velké navyšování poplatku. Co na to zastupitelé? Strakonicko rozebírá také kontroverzní téma Vlasovců, které před pár dny otevřel pražský starosta Pavel Novotný. Redakce se vypravila do Lnářů, kde už připomínku generála Vlasova mají. Fotbalisté si sice užívají zaslouženého volna, ale trenéři jsou pod palbou otázek. Tentokrát na ně odpovídali Přemysl Šroub, který převzal v průběhu podzimu divizního nováčka z Katovic, a Jaroslav Vondrášek, který vede Chelčice. Určitě zajímavý je rozhovor s trenérem vodních pólistů Karlem Faměrou o jeho plánech. Zprávy z házené a hokeje ale asi moc nepotěší.

Co píší Písecké postřehy? Emoce kolem posledních pozemků v průmyslové zóně v Písku neutichají. I přes příslib, že se aktuálně nechystá rozšíření zóny, přišel obrat. Postřehy zachytily vypjatou debatu na zasedání zastupitelstva. V rozhovoru týdeník zjišťoval, jak bude letos fungovat lyžařský svah. Město do něj investovalo nemalé peníze, což bylo také terčem kritiky. Nechybí informace o překvapivém opětovném uzavření lávky pro pěší na sídlišti Portyč. Co nabídne sportovní rubrika? O podzimní části sezony se rozpovídal čimelický trenér Rostislav Grossmann. Bude u mužstva pokračovat? Basketbalisté do patnácti let bojovali o první místo. Jak to dopadlo a který mladík Sršňů zaznamenal fantastických šedesát devět bodů? Výkony hokejistů jsou jako na houpačce. Jak se oklepali z debaklu s Příbramí? Dozvíte se, které futsalové týmy zůstávají neporaženy.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace