Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hypnotizér Jakub Kroulík

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

  • Mentalista

    pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Cyklisté v Písku možná využijí nové úschovny kol

PÍSEK – Oživení cestovního ruchu by mohly přinést speciální boxy na kola, o jejichž umístění uvažují písečtí radní. Novinka vychází vstříc cyklistům, kteří by nemuseli při své návštěvě města vláčet bicykl s sebou.

 

„Boxy nás velmi zaujaly na veletrhu cestovního ruchu. Podali jsme žádost o grant, který by mohl projekt z poloviny pokrýt,“ uvedla starostka Eva Vanžurová. Jedná se o systém boxů, které se dají variabilně stavět. Podle památkářů a architekta by mohly stát na Výstavišti. „Jedná se o pilotní projekt. Myslím si, že by se to mělo zkusit. Boxy by měly být bezpečné a  pojistitelné. Uvidíme, jestli uspějeme. Případně by se dalo pokračovat s jejich umisťováním i v jiných lokalitách. Na boxech by mohly být vylepené mapy, informace o městě, mohou být v různém barevném provedení, například v barvách města a podobně,“ dodala Eva Vanžurová. Mohlo by se jednat i o jakýsi mezikrok. Podle Jiřího Hořánka by se v budoucnu dalo uvažovat i o půjčovnách kol. „Uvidíme, jak se cyklistická veřejnost k úschovnám kol postaví. V cizině je poměrně běžné, že si na jednom konci města kolo půjčíte, na druhém ho vrátíte. Jednou by to třeba mohlo být i tady,“ podotkl. Úschovny by měly fungovat buď na čipy, zámky nebo číselné kombinace kódu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace