Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Děkanský kostel v Písku se rozezněl Dušičkovým koncertem

 Autor: Martin Petřík

    Autor: Martin Petřík

PÍSEK – Chrámovou loď Děkanského kostela v Písku rozezněly v sobotu 2. listopadu tóny písní v rámci Dušičkového koncertu. Koncert byl věnovaný všem zesnulým. Vystoupil na něm smíšený sbor Sborissimo po vedením sbormistryně Lenky Halamové, orchestr Virtuosi di Praha, sólisté Michell Katrak, Václav Janovský, Soňa Vimrová, Jan Meisl, Jiří Emmer a Oldřich Vlček.

 

Zazněly písně od skladatelů ze sedmi zemí. Skladby v podání všech sólistů a sboru byly věnovány všem zesnulým ale zároveň se staly odkazem žijících, kteří mohou tvořit a přinášet do tohoto světa naději a mír.

Na koncertu se představil orchestr Virtuosi di Praga, zpíval Václav Janovský a hlavní hvězda večera Michell Katrak. Zhruba v půli koncertu se přidal i smíšený pěvecký sbor Sborissimo pod vedením sbormistryně Lenky Halamové. Celým koncertem provázel slovem dirigent a v úvodu hráč na varhany Jiří Emmer.

Kostel byl slušně zaplněný a publikum v závěru odměnilo účinkující potleskem vestoje. 

Ke koncertu se vrátí i Písecké postřehy, aby přinesly podrobnosti. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace