Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Jarní keramická dílna

  Čtvrtek 27.2 17:00 - Dům dětí a mládeže - Domeček, Dačice

  S sebou starší oblečení, které si můžete ušpinit a přezůvky.

 • Malta - opomíjený klenot Středomoří

  Čtvrtek 27.2 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

  Beseda s promítáním.

Zobrazit všechny události
 

Dobrovolníci a myslivci vysadili čtyřicet pět ovocných stromů

SEMICE – Výsadbu čtyřiceti stromů u Semic zaplatila firma Henkel, která na Písecku provozuje síť s drogerií. Dalších pět stromů je financováno z prodeje obrazů. Ruku k dílu, přiložili myslivci ze spolku Háj i zaměstnanci sponzorské firmy. Akce výsadby stromů po celém regionu zajišťuje Veronika Paluková a Dagmar Švecová s dalšími členy organizace Sázíme stromy.

 

Výsadba proběhla v sobotu 16. listopadu pod lesem Hůrky u Semic. Do výsadby, kterou vede Veronika Paluková a Dagmar Švecová se zapojil myslivecký spolek Háj z Písku, který má v této lokalitě honitbu. „Myslivci se výsadbě stromů věnují již dlouhodobě a přivítali jsme možnost vysadit ovocné dřeviny mezi pole, kde zvěři chybí dostatek potravy. O stromy se budeme starat až do jejich soběstačnosti, což bude odhadem pět let," vysvětlil jednatel mysliveckého spolku Ladislav Soukup.

„Pět stromů zafinancovala malířka Pechová z prodeje obrazů. Takže tady vysazujeme celkem pětačtyřicet stromů," prozradila Veronika Paluková.

Výsadba jednoho stromu s jedním kůlem přijde na dvanáct set korun. Se třemi kůly pak na sedmnáct set korun. Je možné pomoci finančně přímo na Sázíme stromy a domluvit si sponzorování v lokalitě, kterou chce dárce podpořit.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Thomas 

  Reagovat

   

  Konečně něco smysluplného.Bude nádhera až tam budou stromy za pár let na jaře kvést.Také mi nejde do hlavy ta cena takový ovocný stromek ( vysokokmen na semenáči stojí tak cca 3OO kč ).

  Vloženo 19.11.2019 18:53:43

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
 • Roman 

  Reagovat

   

  To jako jeden kůlek vyjde na 250,- korun?

  Vloženo 19.11.2019 18:24:14

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace