Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Jaká je kvalita vody v přírodních koupalištích? Ne všude je koupání bez rizika

Ilustrační foto

Ilustrační foto

JIŽNÍ ČECHY – Tropická vedra vybízejí ke koupání. Ne všude však může být smočení v osvěžujících vlnách bez problémů. Jaká je kvalita vody přírodních koupalištích?

 

Hygienici pravidelně měří frekventované přírodní lokality určené ke koupání. Při posledním měření zjistili nedostatky na veřejném tábořišti Vojníkov na Orlické přehradě a ve Staňkovském rybníku na Jindřichohradecku. Zejména citliví jedinci by si měli dát pozor. „Podle aktuálního rozboru má voda v uvedených lokalitách mírně zhoršené vlastnosti, překročena je pouze limitní hodnota ukazatele chlorofyl-a a průhlednost. S ohledem na vyhodnocení mikrobiologických ukazatelů za uplynulé koupací sezóny je voda souhrnně hodnocena jako nevhodná ke koupání, to znamená voda, která neodpovídá hygienickým požadavkům a která pro uživatele představuje zdravotní riziko. Koupání nelze doporučit zejména pro citlivé jedince, jako jsou děti, těhotné ženy, alergici nebo lidé s oslabeným imunitním systémem,“ sdělili na krajské hygienické stanici.

Mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci může být na Radavě na Orlíku a na pláži Lipno nad Vltavou. Tady hygienici doporučují se po koupání vždy osprchovat čistou vodou.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace