Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Madam Colombová zasahuje

    neděle 29.3 19:30 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeské zemědělské muzeum zaznamenalo rekordní návštěvnost

NETĚCHOVICE – Jihočeské zemědělské muzeum otevřelo 20. dubna, na Bílou sobotu, letos poprvé své brány veřejnosti. Krásné počasí přilákalo do areálu statku téměř pět stovek návštěvníků.

 

Velkým lákadlem bylo stříhání ovcí a následné ukázky zpracování ovčí vlny. Jak se ovečky zbavují rouna viděly děti a také řada rodičů poprvé v životě. Svoji premiéru si odbyla také minifarma v nových prostorách a s letošními mláďaty, která jsou ochočená a děti si je mohly pohladit. Velký zájem byl také o tvůrčí dílny, hlavně o malování vajíček a zdobení perníčků. Děti si mohly vytvořit také velikonoční dekorace a dotvořit si textilní hračky.

Hodně návštěvníků se pustilo do pletení pomlázek, vyzkoušet si vše mohli nejprve na pomlázkovém trenažéru na provázcích a pak z proutků. Zajímavé je, že tato činnost šla od ruky velice dobře i ženám. Odpoledne pak vyvrcholilo vymetáním chlebové pece a následným pečením chleba, mazanců a jidášů. Nezbyl ani drobeček.

Šťastné děti a spokojení rodiče a prarodiče – tak by se nechal stručně shrnout celý den v muzeu. Děti se mohly vydovádět na balících slámy v Agrohopsáriu, pomazlit se se zvířátky na minifarmě a zažít spoustu dalších věcí, třeba vymlátit cepem obilí a pak je semlít na kamenném mlýnku, zkusit si předení na kolovrátku, sednout si do traktoru a svézt se v něm, vyzkoušet si dojení na umělém vemeni. Dospělí mohli obdivovat zručnost řemeslníků – řezbáře, brašnáře, kovářů, sklářky. Své produkty představili také včelaři a zahradnice. Zazpívat a zatančit přijeli Baráčníci z Týna nad Vltavou a Písku.

Jihočeské zemědělské muzeum zahájí oficiálně sezonu ve středu 1. Května, děti budou mít tento den vstup zdarma.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace