Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Krokodýly v protivínské ZOO potěší nová terária. Přibydou také ohrožené želvy a varani

Nová terária

Nová terária

PROTIVÍN – Trvalo to více než rok a nyní se návštěvníci ZOO v Protivíně dočkali. Nová a větší terária s 22 druhy krokodýlů se otevřela veřejnosti. Navíc ZOO přijala do svých řad nová zvířata. Jsou to kriticky ohrožené želvy a varani.

 

Prostředí Krokodýlí zoo je choulostivé, vše koroduje a podléhá zkáze mnohem rychleji. Ostatně teplota v celém objektu je 30 stupňů Celsia a vlhkost dosahuje 90 procent. „V době, kdy jsme stavěli první a druhou část zoo, jsme neměli příliš mnoho zkušeností. Obdobná zoo v Čechách nebyla a stále není, měli jsme i omezené finance, stavěli jsme svépomocí. Z toho důvodu v nejstarší části zoo prosakovala voda zdí a docházelo k velkým únikům tepla,“ vysvětluje důvod rekonstrukce ředitel zoo Miroslav Procházka.

Dalším důvodem k rekonstrukci byla skutečnost, že bylo zvířatům ve starých teráriích již těsno. „Nejstarší část zoo vznikla v roce 2008, kdy byli krokodýli o poznání menší, rostou totiž celý život. V teráriích dorostli a výběhy jim začaly být těsné. Proto jsme terária zvětšili a navíc vylepšili bazény,“ uvádí Procházka. Celkově rekonstrukce ZOO přišla na 18 milionů korun.

ZOO vychází vstříc nevidomým. Jelikož sem často jezdí školy na výlety, vytváří pracovníci zoologické zahrady speciální výklad i pro zrakově postižené, pro ně jsou v rekonstruovaném starém areálu ZOO připraveny popisky u terárií v Braillově písmu.

Krokodýlí zoo otevřel Miroslav Procházka v červnu 2008. Tato zoo je jediná svého druhu ve střední Evropě, nabízí největší kolekci krokodýlů, gaviálů, aligátorů a kajmanů v Evropě, momentálně na 150 exemplářů.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • ? 

  Reagovat

   

  Krokodýli (páni) potěší terária - třeba tím, že je budou mýt či olizovat? Nebo: Krokodýly (pány) potěší nová terária, ve kterých budou bydlet (krokodýli).
  V teráriích dorostly - pokud krokodýli, tak dorostli :)

  Vloženo 23.6.2015 17:22:43

  • Markéta Snížková 

   Reagovat

    

   Dobrý den, máte svatou pravdu, při psaní jsem se asi nechala příliš unést :-). Za chyby se omlouvám, již je to opraveno.

   Vloženo 23.6.2015 17:56:31

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace