Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Lávka přes ostrov se má opravovat až příští rok

 Autor: archiv

    Autor: archiv

PÍSEK – Až na příští rok město připravuje rekonstrukci lávky přes Městský ostrov v Písku. Minulý rok na ni nechalo zpracovat projektovou dokumentaci. „Podle původních předpokladů se generální oprava lávky měla uskutečnit už letos, ale vzhledem k časovému posunu v důsledku nutnosti opakovaného výběrového řízení na zhotovitele projektu se přípravy protáhly," uvedla mluvčí města Irena Malotová.


Místostarostka Petra Trambová tvrdí, že město dosud nemá k dispozici prováděcí dokumentaci, podle které může s vyšší přesností určit cenu díla a vyhlásit výběrové řízení. „Navíc nájemce restaurace Ostrov, kam se lze dostat pouze po lávce nebo po vodě, má již nasmlouvané akce na letošní letní sezonu. Vzhledem k tomu, že díky jeho aktivnímu přístupu je zařízení kompletně zrekonstruované a celoročně funguje, chceme mu také vyjít vstříc a stavbu provádět mimo sezónu," uvádí Petra Trambová.

O rozpočtové změně by mohli zastupitelé hlasovat v červnu. „V září by pak město zakázku za zhruba 30 milionů korun mohlo začít soutěžit a na jaře příštího roku objekt zrekonstruovat. V květnu 2021, ještě před hlavní sezónou, by na již opravenou lávku přes Městský ostrov mohli vyrazit první chodci a cyklisté," dodala mluvčí Malotová. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace