Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Lipenská ryba hledá své jméno. Pomůžete?

LIPNO NAD VLTAVOU – Barevná ryba se stala novou lipenskou patronkou, která bude pro návštěvníky Lipna připravovat soutěže a bohatý program. Úspěšně sem doplavala z českobudějovického náměstí, ale co teď? Ryba totiž nemá jméno. Vymýšlet jméno, případně hlasovat pro to, které se vám líbí, můžete až do 14. července. Vymýšlejte, hlasujte a vyhrajte speciální LIPNO CARD s „rybími“ výhodami!

 

Nová ryba se brzy stane netradičním lipenským průvodcem, ale i bloggerem, chce pořádat interaktivní soutěže a akce pro děti, ráda by také měla jeden den v roce, který bude na Lipně patřit jen a jen jí a návštěvníkům.

Pro letošní léto vše vyvrcholí na již tradiční lipenské akci LIPNO SPORT FEST, který se bude konat 15. - 23. srpna 2015. Ryba zde bude pokřtěna a zároveň oficiálně představena návštěvníkům a obyvatelům Lipna.  „Jsme pyšní na to, že Ryba doplula právě k nám a že se stala patronkou a tváří Lipna,“ uvedl Zdeněk Zídek, starosta Lipna nad Vltavou a doplňuje: „Vzhledem k tomu, že Lipno nad Vltavou je oblíbenou destinací zejména pro rodiny s dětmi a aktivní sportovce, Ryba se zde bude – i se svým vodotryskem - cítit opravdu jako ve vodě‘.“

Plastiku ryby vytvořila umělkyně Alexandra Koláčková. Její díla zdobí nejen řadu českých parků a dětských hřišť, ale ve svém portfoliu má i mnoho zahraničních destinací.  Poprvé mohli lidé rybu vidět minulý rok na náměstí v Budějovicích v rámci akce Umění ve městě.

Chcete-li navrhnout rybičce jméno, informujte se na www.lipno.info/ryba.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace