Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Myslivecký ples

  sobota 18.1 20:00 - Radomyšl, KD

  K tanci a poslechu zahraje skupina Scéna.

 • Retro disco s Milošem Zemanem

  sobota 18.1 20:00 - Katovice, Sál KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Mikuláš nadělil Písku vyrovnaný rozpočet

PÍSEK – Rozpočet bude vyrovnaný. Písecké zastupitelstvo na posledním letošním jednání odsouhlasilo návrh hospodaření pro příští rok, které by mohlo být po několika letech vyrovnané. Vedoucí finančního odboru Ladislav Toman představil jednotlivé položky rozpočtu, které v konečném součtu ukazují navrhované výdaje i příjmy 876,5 milionu korun.

Zmínil také, že po ekonomické krizi zhruba od roku 2011 setrvale rostou daňové příjmy. Na příští rok se počítá s dalšími pěti procenty navíc. „Mírný pokles je u nedaňových příjmů. Vypadly také některé příjmy, snížení čekáme například u Lesů města Písek. Vypadnou také dividendy z teplárny a některé další položky," řekl Toman.

Hlavní položku příjmů tvoří pronájmy. „Velký výpadek je u kapitálových příjmů – nepočítá se s prodejem movitého nebo nemovitého majetku. Doprodaly se dvacetileté nájmy v Čechově ulici a žádná další akce se nefinalizuje tak, abychom ji mohli dát do rozpočtu na rok 2020. V posledních několika letech narážíme na to, že se hůře shání dotace na tvrdé investiční akce," řekl Ladislav Toman. Zmínil, že rozpočet města je tvořen z 80 procent z příjmů od státu. „Z dvaceti procent si na sebe vydělá sám," dodal.

Investiční výdaje meziročně klesly prý kvůli horší dostupnosti dotací. V minulých letech navíc čísla navýšily velké investice do knihovny a úpravny vody. Letos by měly investice dělat necelých 30 procent z celkových výdajů, což je podle Ladislava Tomana i tak víc, než dávají například města Tábor a Jindřichův Hradec.

Na příští rok z návrhu rozpočtu vypadlo pět milionů na participativní rozpočet, který se ještě nepodařilo připravit. Na rok 2020 na něj zůstalo jen půl milionu pro propagaci a tvorbu nového webu. Ale už od jara budou moci obyvatelé v participativním rozpočtu navrhovat a hlasovat.

Zazněly i pozměňovací návrhy – největší sérii změn navrhoval Josef Soumar z opozičního klubu Pirátů, ale nenašel pro svou vizi širší podporu. Více o tom přinesou tištění Písecké postřehy, které zaznamenaly celou debatu o rozpočtu.

Diskuse k článku - 7 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jiří Pospíšil 

  Reagovat

   

  Koukal jsem na video a musím se Pirátů zastat, dělali co mohli, bohužel když je zastupitelstvo složeno samej doktor a právník, tak se obádám, že rozum zůstal bud u soudu a nebo v nemocnici. Oboje dvoje je v našem státě úplně na hov... stejně jako oni.

  Vloženo 7.12.2019 17:39:41

 • Petr 

  Reagovat

   

  Takže vybudujeme parkoviště pro lyžařský svah za 2,5 mega a parkoviště pro hokejisty. Super, hlavně že Půlka Písku nemá kdo parkovat. Konečně jim tam Piráti přitápí, doufám, že se tam příště ty starý struktury nedostanou, ostuda, hnus.

  Vloženo 7.12.2019 16:30:49

  • ia 

   Reagovat

    

   Čemu se divíte? Hokej a lyžování na svahu má své příznivce v zastupitelstvu- tak proč ne.

   Vloženo 7.12.2019 16:43:16

 • Petr 

  Reagovat

   

  Tak falešnou exibici od populistických Pirátů jsem už dlouho neviděl. Vůbec neví která bije a hrají si na odborníky. Do dneška mi není jasné jak mohli zastupitelé zvolit za předsedu finančního výboru toho Soumara. Ty nás dovedou do pekel. Stačilo je poslechnout a bylo město v provizoriu! Prosím, už je vůbec neposlouchejte.

  Vloženo 7.12.2019 14:11:04

  • XXX 

   Reagovat

    

   Opět opakuju: je štěstí pro Milevsko, že se tu ještě Piráti nevylodili!

   Vloženo 7.12.2019 14:24:08

   • Piráti 

    Reagovat

     

    Už jedeme B-)

    Vloženo 7.12.2019 16:45:04

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  bude vyrovnaný do první změny v lednu...

  Vloženo 6.12.2019 22:47:42

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace