Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Na Kamenném mostě vznikl papučový řetěz

PÍSEK – Také v Písku se v pondělí 7. října připomínal takzvaný papučový den. Je to den, který zahajuje kampaň mobilních hospiců. A jeden takový právě v Písku působí. Jmenuje se Athelas sídlí v Husově sboru v Budějovické ulici. Zatím. Připravuje se totiž jeho stěhování do prostor bývalé hematologie písecké nemocnice.

Hospic Athelas kromě dalších aktivit propagujících péči o nevyléčitelně nemocné připravil ve spolupráci se Spolkem přátel Kamenného mostu ještě setkání na nejstarší písecké památce. Vůbec poprvé tu chtěli organizátoři propojit oba břehy Otavy papučovým řetězem. To se sice nepodařilo, ale pořadatelé byli překvapeni, že se hned při prvním ročníku dostali k polovině. Had měřil 40 metrů a tvořilo ho 160 kusů pantoflů a papučí všeho druhu. Řetěz tak symbolicky došel až k místu, kde bylo spontánně u sousoší vytvořeno pietní místo za zesnulého zpěváka Karla Gotta, který po povodních v roce 2002 významně podpořil opravu poničeného mostu.

Ředitelka hospice Daniela Nechvátalová připomněla, že hospic zajišťuje terénní odlehčovací službu pro lidi, kteří o nevyléčitelně nemocného pečují doma a potřebují při tom sami fungovat, pracovat a starat se o rodinu. „V současné době máme ke 30 zaměstnanců, spolupracovníků a dobrovolníků. Aktuálně máme šest klientů a naše denní kapacita je až deset lidí," řekla ředitelka. Práci hospice zatím nehradí pojišťovny, ale Daniela Nechvátalová oznámila dobrou zprávu. „Hospic prošel výběrovým řízením na poskytovatele zdravotních služeb, zažádal o smlouvu a dostal kontrakt s pojišťovnou. Ta by mohla od začátku roku začít proplácet.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace