Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Od Trosek na Hruboskalsko

    středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

    Beseda.

  • Toulky za poznáním - Antarktida II.

    středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Národní park Šumavu se ukáže i handicapovaným

Prášilská botanická zahrada , Autor: Jiří Řeháček

Prášilská botanická zahrada     Autor: Jiří Řeháček

ŠUMAVA - Už letos správa šumavského národního parku zpřístupní Šumavu i handicapovaným. To vše umožní speciální ekologické auto, které bude jezdit po patnácti trasách. Právě dnes to vedení parku stvrdí podpisem smlouvy se zástupci Národní rady osob se zdravotním postižením.

Lidé se zdravotním postižením se tak podívají do míst, kam by se jinak neměli šanci dostat.

Navštíví ledovcová jezera, dozvědí se od průvodce o pašeráctví, jak se těží a přibližuje dřevo. Ve venkovních areálech se budou moci účastnit lesních her nebo navštívit nejvýše položenou soukromou skalní botanickou zahradu v Prášilech, která se upravuje tak, aby byla zpřístupněná i pro vozíčkáře.
„Handicapovaní, se kterými správa parku pracuje, nám říkají, jak by mělo být auto vybaveno. Musí tam být určitá sestava madel, aby byli schopni se pomocí svých paží do auta dostat. Speciální sedadlo by mělo z auta vyjet, sestoupit k zemi, vozíčkář by se měl na ně přenést za pomoci asistenta, případně průvodce, který s ním bude jezdit,“ upřesňuje Tomáš Fajt, náměstka ředitele národního parku Šumava
Programy se budou lišit také podle druhu postižení návštěvníků.

Handicapovaní turisté se v tomto roce podívají zatím jen do střední části Šumavy. Když o programy tohoto druhu bude zájem, jejich počet se ještě zvýší.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace