Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Masopustní průvod masek

    neděle 16.2 13:00 - centrum města, Jindřichův Hradec

  • Kamarádi z televize III.

    neděle 16.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    promítání pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Noc kostelů nabídne jedinečné noční prohlídky a koncerty

JIŽNÍ ČECHY - Brány kulturních církevních památek v celé republice včetně Jihočeského kraje se otevřou zítra večer od 17 nebo 18 hodin až do půlnoci. Jde už v pořadí o pátý ročník akce, která umožňuje lidem nahlédnout do kostelů, klášterů či modliteben. V pátek se konají noční prohlídky dokonce v Rakousku nebo na Slovensku či ve vzdálenějším Estonsku.

 

V Českých Budějovicích bude možné nahlédnout do 14 místních kostelů, kapliček i modliteben. Události v kraji se zúčastní sbory šesti různých křesťanských církví.

Za návštěvu stojí například mše svatá, která se odehraje v Trhových Svinech v kostele Nejsvětější Trojice. Mše začíná v 17 hodin, poté vystoupí žáci a pedagogové ZUŠ Františka Pišingera v 19 hodin.

Brány kostelů se otevírají rovněž v Jindřichově Hradci od 18 hodin. Konkrétně v chrámu Nanebevzetí Panny Marie, v klášterním kostele svaté Kateřiny a Evangelickém kostele, kde se večer budou konat nejen mše, ale i komentované prohlídky interiúrů, přednášky, varhanní koncerty a čtení pro děti.

Prohlídka kostelů se koná například také v Sezimově Ústí, v kostele Povýšení svatého kříže od 19 hodin uvidíte ukázky použití obřadních nádob, prohlédnete si varhany a kostelní zvony.

V Husově sboru v Písku se chystá od 18 hodin tanec jako modlitba, jde o představení židovského tance a taneční vystoupení spolku židovské kultury Lechajim s výukou veřejnosti.

Kompletní program ve všech jihočeských okresech najdete na stránkách Noci kostelů.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace