Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

  Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

 • Brémští muzikanti aneb po dobrém do Brém

  Úterý 18.2 17:00 - Klub pod kinem, Vyšší Brod

  Pohádka pro děti.

Zobrazit všechny události
 

O čem píší Jihočeské týdeníky? Právě vyšly

Tak co je po týdnu nového? Ústavní soud rozhodl, že Strakoničtí půjdou k volbám znovu. V Týdeníku Strakonicko se dočtete, co soudci připsali městu k tíži, když zamítli ústavní stížnost. Také kdy se čekají volby a co výsledku aktuálně říkají zástupci volebních stran. Doslova hyenismus během jedné dopravní nehody, to je další téma. V rozhovoru se šéfem blatenské kultury Edvardem Oberfalcerem se dozvíte, proč končí ve funkci.


Týdeník Strakonicko také prozradí, co se stalo s lípou ve Slaníku i to, jaké nečekané překážky nastaly ve sběru víček pro nemocnou Terezku. Nechybí další tip na výlet po regionu a vůbec spousta novinek. A sport? Historickou premiéru ve fotbalové divizi zažily Katovice. U toho sportovní redakce samozřejmě nechyběla stejně jako u startu týmů ze Strakonicka v krajském přeboru. Drtivé prohry Blatné a Junioru Strakonice jsou pod drobnohledem. Začaly také okresní fotbalové soutěže mužů. Dále si přečtete rozhovory s trenéry dvojice zástupců v I. A třídě nebo ohlédnutí za oslavami 95. výročí fotbalu ve Střelských Hošticích. A o své dojmy se podělila čerstvá evropská šampionka v terénním triatlonu Jana Pichlíková. Kam má namířeno nyní? Dočtete se.

Písecké postřehy píší o drtivém odporu obyvatel k plánovaným úpravám lokality U Vodáka v Písku. Město dalo občanům šanci posílat ke studii písemné připomínky a výsledek hovoří jasně. Popisují ho noviny na titulní straně. Dočtete se také, proč se musí navyšovat počet úředníků na písecké radnici. Na publicistické straně přináší týdeník velký rozhovor s ornitologem Jiřím Šebestianem. Zhodnotil nedávné kroužkování ptáků na Řežabinci. A vyjádřil se i k aktuálně žhavému tématu – trávení hrabošů. Může ohrozit polní ptáky? Písecké postřehy se věnují také kultuře a nové výstavě Prácheňské umělecké besedy a zachytily třeba i snový výsledek píseckých hasičů Michala Brousila a Davida Kubiše, kteří zářili na světových hrách v Číně. I sport má novinky, FC Písek v úvodu sezony loupil na Vltavínu. Hokejisté odehráli první přípravné zápasy, Postřehy bedlivě sledují, jakou sezonu asi mohou fanoušci očekávat. Mistrovství světa v inline hokeji přiblížil v rozhovoru Jakub Bernad. Nechybí ani ohlédnutí za nohejbalovým turnajem v Dubí Hoře.

Milevské noviny informují o programových novinkách a změnách při blížícím se posvícení. Bude se točit jiné pivo a dozvíte se proč. I to, kolik dnes stojí kapely a proč nemůže být milevská městská slavnost zadarmo. Týdeník se věnuje také přípravám na zateplení sportovní haly a reaguje na téma, které si vyžádali čtenáři. Ti chtěli vědět, jestli se kromě radarového sledování řidičů také někdo věnuje postihům neukázněných chodců. Možná vás překvapí kdy a kde chodci hřeší. Čtenáři reagují na maškarní lavičku a také na počet úředníků na radnici. Redakce rozebrala i včera zveřejněný výsledek průzkumu kvality života v českých městech a dočtete se, jak si stojí Milevsko. I o návštěvě vicepremiéra vlády Havlíčka v ZVVZ. Milevské noviny byly u víkendových akcí a samozřejmě zase budou... Sport v Milevských novinách se bohatě věnuje přípravnému utkání hokejistů Českých Budějovic a Plzně, na které dorazilo 2300 diváků. Nejvydařenější sportovní akce na Milevsku posledních let si jistě zaslouží pozornost. Dále vyvrcholil seriál rekreačních tenistů Škoda Open a fotbalisté Milevska vstoupili do bojů v krajském přeboru proti nováčkovi z Lažiště. Zajímá vás, jak se jim dařilo? Čtěte Milevské noviny!

Týdeník Táborsko rozebral výsledky zveřejněného průzkumu kvality života ve 206 českých městech. Dozvíte se, jak si stojí Tábor a Soběslav. V Plané se změnil výbor tenisového klubu a klub vzápětí dostane od města méně peněz. Situaci, kvůli které bylo horko na i na zastupitelstvu, Táborsko rozebírá. Začala také stavbě přeložky Chýnovská - Vožická, s níž se obyvatelé táborských Měšic nechtějí smířit, jak dávají najevo i v tomto vydání. A blíží se už charitativní přehlídka klobouků! Týdeník Táborsko byl o víkendu všude, kde se něco zajímavého dělo a přináší i spoustu tipů pro volný čas na nadcházející víkend. Sportovní rubrika rozebírá první přípravný zápas druholigových hokejistů HC Tábor. Spoustu novinek prozradí na začátku třetiligové sezony vedení fotbalového klubu FC MAS Táborsko. V závěru sportovní rubriky se dočtete o dvou medailových radostech footbagisty Pavla Hejry na mistrovství světa.

Magazín pro volný čas Jihočeských týdeníků nabízí zajímavý recept na úpravu krevet od Jihočeské kuchařky, reportáž z hasičské extraligy v Zahorčicích na Strakonicku i nezbytný televizní program.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Jirka 

  Reagovat

   

  Dyť to snad je blbost a už to museli dementovat.

  Vloženo 14.8.2019 07:20:05

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Celostátní média píší o tom, jak paní Hejtmanka Stránská, upekla pěknou zakázečku Zimolovým kamarádům. Budou k tomu nějaké podrobnosti i v Jihočeských denících?

  Vloženo 14.8.2019 07:18:18

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Netahejme sem bulvár

   Vloženo 14.8.2019 18:21:12

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace