Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Parkury: Jubilejní Memoriál Jana Papouška vyhrál Aleš Opatrný

Vítězem 10. ročníku Memoriálu Jana Papouška se stal Aleš Opatrný na koni Wally. Patřilo mu právo absolvovat čestné kolo vítězů.  , Autor: L. Kolářová

Vítězem 10. ročníku Memoriálu Jana Papouška se stal Aleš Opatrný na koni Wally. Patřilo mu právo absolvovat čestné kolo vítězů.     Autor: L. Kolářová

MARTINICE - Slunečné počasí přilákalo v neděli do areálu společnosti Equitana v Martinicích stovky diváků. Přijeli se podívat, kdo z předních českých parkurových jezdců si letos odveze pohár jubilejního desátého ročníku memoriálu jihočeského trenéra Jana Papouška. Adeptů bylo celkem 38, někteří ale startovali na dvou nebo i na třech koních, jako právě obhájce loňského prvenství Kamil Papoušek z Jezdeckého oddílu Srnín na Krumlovsku.

 

Syn předčasně zemřelého trenéra Jan, který se věnuje dostihovému sportu, v úvodu popřál, aby vše proběhlo regulérně, všichni si závod užili a vyhrál ten nejlepší. Všichni s napětím čekali, jestli to bude potřetí v desetileté historii další ze tří synů Jana Papouška Kamil. Do nejvyšší soutěže pětidenního klání nasadil dokonce tři želízka včetně loňského vítěze, koně Bel Canto Hradiště. Startoval ale také další Papoušek - Jiří. 

Ve 43 členném startovním poli se brzy začalo rýsovat, kdo postoupí do 15 členného finále. Na 145 cm vysokých překážkách se chybovalo poměrně dost, a tak šanci na finále měli i jezdci s jednou chybou a probojovala se i Michaela Šínová se dvěma chybami. Shodou okolností právě ona odsunula mimo finále jihočeskou jezdkyni Kateřinu De Jagerovou na Voigtsdorf Cityslicker, protože měla stejně trestných bodů, ale lepší čas. 

Tento špičkový závod jelo víc Jihočechů, například Matěj Kotalík ze Stáje Dita Opalice na koni Cassino-B, Štěpán Šebelka z Jezdecké stáje Rančice na koni Zugatti, Zdeněk Hruška z Jezdeckého klubu profesorky Magdaleny Hrabánkové na Calatě, Kamila Kupcová z klubu Koně Vondrov na koni Agano, Jakub Štěrba z TJ Sokol hřebčinec Písek na Galandrovi, Kateřina Hanušová z Jezdecké společnosti Ohrazenice na Carance a Ladislav Arient ze stáje Bohuslav Novohradský, který měl ve hře dva koně. Ti všichni prokázali příslušnost k republikové parkurové špičce, ale nakonec se vedle Kamila Papouška mezi poslední patnáctku probojoval z Jihočechů už jen Ladislav Arient s Apollem 6. A dostal se i do dekorované desítky. 

Jihočeští diváci fandili ve finále hlavně Kamilu Papouškovi, protože jeho bratr Jiří si tentokrát vybral smolný den a po chybě a zastavení v úvodním kole závod vzdal. Kamil Papoušek se dostal do finále se všemi třemi koňmi, ani on ale nebyl v ideální formě. Právě Bel Canto Hradiště, na kterého spoléhal, mu dvakrát zastavil a byl vyloučen. Nakonec postoupil do rozeskakování tří bezchybných jezdců s koněm Lansink Z. Soupeři mu byli Aleš Opatrný z Czech Equestrian Teamu na koni Wally a Nikola Bieliková z Jezdeckého klubu Exkalibur Veltěže na koni Carthinjo.

V napínavém rozeskakování poslední trojice to byli Bieliková a Opatrný, kdo šel čistě, Kamil Papoušek dvakrát chyboval. Dojel si tak pro pohár za třetí místo. Z dvojice s čistým kontem byl Opatrný rychlejší a stal se tak vítězem 10. ročníku Memoriálu Jana Papouška. Nikola Bieliková skončila druhá.  

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace