Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Písecká ODS k povolební situaci: Nároky Pirátů byly oprávněné, koalici ale nepoložíme

Vyjednavači písecké ODS. , Autor: Petr Eliáš

Vyjednavači písecké ODS.     Autor: Petr Eliáš

PÍSEK - K vyjednávání nové koalice v Písku přidala své vyjádření také písecká organizace ODS, která v letošních komunálních volbách posílila a v zastupitelstvu má nově tři mandáty. Stala se také součástí nově domluvené koalice Pro Písek, ČSSD, ODS a KDU-ČSL.

Občanští demokraté komentují požadavky druhých Pirátů, kteří usilovali o post místostarosty pro finance nebo investice. Když ho nedostali, odmítli koalici podpořit. "ODS uznává požadavky Pirátské strany na dvě místa v radě města, včetně vedení rezortu financí, jako oprávněné, vzhledem k jejich volebnímu výsledku," komentovalo stroze požadavek Pirátů místní sdružení ODS.

Přes svého předsedu Jiřího Černého ale dodalo, že pokud koaliční partneři s nároky Pirátů nesouhlasí, není cílem ODS situaci blokovat. "Dále máme zájem být členy budoucí koalice podílející se na chodu města. Neusilujeme za každou cenu o funkce, ale o společný program, kde budeme prosazovat naše priority. Pokud se nám to nepodaří, jsme rozhodnuti ukončit povolební jednání a být konstruktivní stranou v opozici," dodala Občanská demokratická strana v Písku.

 

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Marie 

  Reagovat

   

  Anonyme, už jste s tím panem Knotem trapnej. Aby se ještě nestalo ze ho v tomto patu budou volat,aby to dal vůbec nějak dohromady.

  Vloženo 17.10.2018 14:35:30

  • občan Písku 

   Reagovat

    

   Bože jen to ne!!

   Vloženo 18.10.2018 11:08:25

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Však ani to písečtí voliči ocení úplně stejně jako u pana Hladkého, Krejči a Knota. Nebudou příště zvolení nebo výrazně oslabí, tak jako nebyl znovu zvolen pan Knot a ostatní. Písečáci dobře vidí rozdíl mezi slovy, sliby a skutky.

  Vloženo 17.10.2018 13:58:48

  • Pisecak 

   Reagovat

    

   A můžete mi vysvetlit vás myšlenkový pochod Knota a spol lidé nechteji s prohlášením ods? Pusobite dost zapskle.

   Vloženo 17.10.2018 14:05:36

 •  

  Reagovat

   

  Alibismus!!

  Vloženo 17.10.2018 12:38:47

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Přesně. Mají na posty nárok, ale když je nedostanou, my se těch svých nevzdáme. To vymýšleli dlouho tohle.

   Vloženo 17.10.2018 13:00:50

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace