Čtvrtek 20.2 16:00 - Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec

Beseda s Mgr. Hanou Millerovou a Václavem Kovářem.

Soutěže (1)

Písecké derby rozuzlila zbytečná penalta

PÍSEK/HRADIŠTĚ - Los úvodního kola nejnižší krajské soutěže skupiny C přinesl derby mužstev z Písecka. Fotbalisté Hradiště v neděli 18. srpna hostili Boston Kluky. Po úvodním oťukávání se hrál poměrně vyrovnaný zápas. Více do šancí se dostávali domácí, kteří šli do vedení po trefě Marka Valacha. Náskok mohli ještě navýšit, ale další příležitosti proměnit nedokázali. Naopak se v poslední minutě prvního poločasu radovaly Kluky. Ve vápně byl atakován Vojtěch Košatka a rozhodčí nařídil penaltu. Tu s chladnou hlavou proměnil hrající trenér a kapitán Miroslav Štěpán a do kabin se šlo za remízového stavu. Hradišťáci si ani nemohli přát lepší vstup do druhé půle. Hned po třech minutách hostující Miroslav Říha zbytečně skosil Libora Pichlíka, který směřoval ven z šestnáctky, a pokutový kop se kopal také na druhé straně. Ani tentokrát se exekutor nemýlil. David Pichlík poslal míč do šibenice. To byl v utkání zlomový moment. Hradiště rychle přidalo třetí branku, ale Boston se nevzdal. O kontaktní trefu se postaral Vojtěch Košatka. Potom se hrál fotbal nahoru dolu a obě mužstva se dostávala do šancí. Závěr utkání patřil domácímu celku. Během posledních jedenácti minut se svěřenci Vlastimila Klusoně, kteří využívali rychlých protiútoků, trefili ještě třikrát. Hattrickem se blýskl Libor Pichlík, kterému se stejný kousek povedl v duelu s Kluky už na jaře. Hradiště v prvním zápase sezony přehrálo Kluky 6:2.

TJ Hradiště – 1. FC Boston Kluky 6:2 (1:1)

Branky: L. Pichlík 3, M. Valach 2, D. Pichlík (penalta) – Štěpán (penalta), V. Košatka

Rozhodčí: Černý – Šťastný, Koukol. ŽK: 3:4 (Čejka, D. Pichlík, L. Pichlík – J. Košatka, Blažek, Štěpán, Němec). Diváků: 120

Hradiště: Fanta – Výrostek, P. Valach, D. Pichlík, Hubička – Čejka, Chassard (9. Zeman, 73. Mála), Nimburský, Kurčík (58. Čarek) – M. Valach, L. Pichlík

Kluky: Goč – Kůs, J. Košatka, V Košatka, Blažek, Humr, Miroslav Říha mladší, Pileček (46. Vondrys), Michal Říha - Štěpán, Němec

Podrobnější report k utkání a hodnocení domácího střelce Libora Pichlíka najdete v papírových novinách.