Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ples ZOD Čepřovice

    pátek 28.2 20:00 - Čepřovice, KD

    K tanci a poslechu hraje kapela Scéna.

  • Nathanika

    pátek 28.2 19:00 - Písek, Hospůdka U šesti strun

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Pivovar Dudák slaví. Vítězná 11 bude jeden den stát 11 korun

STRAKONICE - Strakonický pivovar Dudák slaví. Společně se svými štamgasty zapije vítězství své jedenáctky na prestižní degustační soutěží, která se konala v rámci 62. Žateckých slavností chmele 2019.Strakonická jedenáctka bude ve vybraných podnicích a vybraném čase stát 11 korun. Tato cena bude platit jeden den od 18.00 hodin, pivovar tak chce poděkovat svým hospodským a hlavně věrným štamgastům, milovníkům tradičního piva ze Strakonic. Dnem D bude 15. listopad tohoto roku.


„Chceme se o radost z vítězství podělit. Tato cesta nám přijde ideální. Jedná se o symbolický jeden den, ale věřím, že touto slevou uděláme našim zákazníkům radost," uvádí ředitel pivovaru Dušan Krankus.

Strakonický ležák Dudák 11 zvítězil na Žateckých slavnostech chmele v kategorii světlých ležáků. Tato kategorie patřila s 24 vzorky k nejpočetnějším. Během dvoudenní odborné degustační soutěže hodnotilo piva v jednotlivých kategoriích přes 120 porotců. Mezi ně patřili nejen sami pivovarníci, ale i zástupci laické veřejnosti. Další ze strakonických piv polotmavý ležák Klostermann skončil jen těsně pod stupni vítězů.

„Původně jsme chtěli akci uspořádat 11. listopadu. Trojnásobná 11 je velice lákavá, ale pondělí není tím dnem, kdy mívají všechny restaurace otevřeno, proto jsme určili první možný pátek," vysvětluje Krankus.

Dudák je jediným pivovarem v České republice, který patří městu, veškerý sortiment vaří a prodává v nepasterované podobě.

Na jedné z našich nejvýznamnějších odborných přehlídek, která má ve svém podtitulu, že se jedná o největší slavnosti chmele v Evropské unii, slavil pivovar Dudák v minulých letech několik úspěchů. Polotmavá třináctka Klostermann zde ve své kategorii zvítězila v roce 2015, o rok později skončila na třetím místě. Letos se do Žatecké dočesné přihlásilo 28 našich průmyslových pivovarů z možné padesátky. Mezi sebou soutěžila pouze filtrovaná piva.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace