Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Výborný Trio

  neděle 19.1 19:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

  Koncert.

 • Pohádky a Malé Hry

  neděle 19.1 16:30 - Tábor, Střelnice

  Divadlo pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Přeštěnice chystá otevření jeslí, znovu je potřebuje

Ilustrační foto , Autor: JčTeď

Ilustrační foto     Autor: JčTeď

PŘEŠTĚNICE - V roce 2002 se zavřela mateřská škola v Přeštěnici. Důvod? Nebyly děti. "V roce 2000 se u nás nenarodilo ani jedno dítě. Teď ročně vítáme do obce tři, čtyři někdy i pět dětí ročně," řekl starosta Miroslav Zíka.

 

Zastupitelé tak dospěli k závěru, že obec zařízení pro předškolní děti znovu potřebuje. Přeštěnice se proto dohodla s Centrem mladé rodiny Milísek, že v Přeštěnici otevře jesle jako dětskou skupinu. Pro tento účel obec zrekonstruuje bývalou prodejnu Jednoty. "Chceme to stihnout do konce roku a od ledna jesle otevřít," dodal starosta. Zastupitelstvo už tento záměr schválilo.

Díky dotaci, kterou na otevření jeslí získal Milísek prostřednictvím Místní akční skupiny Střední Povltaví, bude tato služba pro děti od jednoho do čtyř let věku zcela bezplatná. Denní kapacita je stanovena na deset dětí.

Do Přeštěnice se stěhují noví obyvatelé, obec tu připravila šest parcel a všechny už mají svého zájemce. "Samozřejmě to přivádí do obce rodiny s dětmi, stěhují se k nám hlavně lidé z Milevska," doplnila místostarostka Marcela Dolejší. Podle jejích slov je v Přeštěnici 45 dětí a z toho do patnácti těch nejmenších.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Anonym 

  Reagovat

   

  A co je komu do Ražic? V debatě se diskutuje úplně o něčem jiném, tak si stěžuje jinde a ne tady v okolí Milevska...

  Vloženo 4.9.2018 17:48:25

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Nechápavče, v obci, kde jsou lidé vstřícní a nehádají se, to klape. Kde tomu tak není, a stačí jeden neřád, který to rozbije, tam raději nežít. Nejspíš budeš potrefená husa.

   Vloženo 5.9.2018 07:19:40

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Takové starosti v kdysi živé vesnici Ražice nemají. Po minulých volbách se za podpory starých komunistických voličů vlády ujali rozvraceči a od té doby tam chcíp pes. Sál ve Špejcharu je už dva roky v havarijním stavu a tudíž nevaužívaný. Ještě, že aspoň muzeum, zásluhou slečny Čadkové, funguje. Staří v Ražicích vymírají, mladí odtud utíkají a noví se tam nehrnou, přes to, že obec nabízí parcely k výstavbě. Už tam není ani obchod, hospoda je víc zavřená než otevřená a kultura, které tam bylo nejvíce ze všech okolních vesnic nejvíce, téměř žádná. Prostě bída bídoucí.

  Vloženo 4.9.2018 12:29:53

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace