Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Případ napadení cizinců v Písku pokračuje návrhem na obžalobu

Ilustrační foto.  , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

AKTUALIZOVÁNO - 17.10.2018 17:49

PÍSEK - Písečtí kriminalisté řešili od konce července letošního roku případ fyzického napadení, které bylo směřováno proti cizincům, a to bez předchozího sporu či konfliktu. Skupina podobně smýšlejících mužů se sešla dne 27. července v Písku a trávila čas v různých restauračních zařízeních a barech. Následující den kolem půl druhé ranní pak měli v Palackého sadech fyzicky napadnout několik mužů cizí státní příslušnosti.

 

Nejprve měli cizince pronásledovat, ti se snažili zabránit napadení útěkem, ale agresoři je dostihli. Trojice mužů v doprovodu nejméně dalších pěti osob fyzicky napadla čtyři poškozené. Tři muži utrpěli drobná poranění, čtvrtý byl hospitalizován v nemocnici. Útočníci se při ataku maskovali kuklami přes obličej.
Případem se zabývali policisté píseckého obvodního oddělení, městští strážníci i kriminalisté, kteří si případ převzali.

Kriminalisté se prošetřováním události dostali až ke třem konkrétním osobám a muže (1998, 1995 a 1999) v polovině srpna zadrželi a zahájili proti nim trestní stíhání pro trestné činy výtržnictví, násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci a ublížení na zdraví. Vyšetřování okolností případu pokračovalo výslechy svědků, zajišťováním a vyhodnocováním důkazů, ztotožňováním dalších na místě přítomných osob a zjišťováním, zda se do útoků aktivně připojovali. Kriminalisté pracovali také s lékařskými zprávami a prováděli dalšími úkony trestního řízení.

Vyšetřovatelka služby kriminální policie a vyšetřování v těchto dnech ukončila fázi vyšetřování a podala státnímu zastupitelství návrh na podání obžaloby třech obviněných mužů.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace