Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

    Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

  • Brémští muzikanti aneb po dobrém do Brém

    Úterý 18.2 17:00 - Klub pod kinem, Vyšší Brod

    Pohádka pro děti.

Zobrazit všechny události
 

Ředitel dopravního podniku jde zpátky do Prahy. O nástupci se spekuluje

Jaroslav Ďuriš , Autor: Archiv

Jaroslav Ďuriš     Autor: Archiv

PRAHA - Představenstvo pražského dopravního podniku zvolilo svým předsedou Jaroslava Ďuriše, který doposud šéfoval Dopravnímu podniku v Českých Budějovicích. Do funkce generálního ředitele nastoupí 7. října. Jaroslav Ďuriš se ve čtvrtek v poledne dozvěděl o své nominaci, v pátek v Praze odvolali ředitele Milana Křístka. Jaroslav Ďuriš pražské ředitelské křeslo přijal. Kdo bude vést českobudějovický dopravní podnik prozatím nikdo neví. O situaci bude jednat rada města ve středu 2. října.

Jaroslav Ďuriš se vyjádřil, že zpátky do podniku, kde strávil 28 let, ho táhne srdce. Podle něj podnik posledních dvanáct let provází jedna katastrofa za druhou. "Vystřídala se tam spousta lidí, ale žádný z nich nebyl dopravák," připomíná exšéfa Martina Dvořáka, který byl odborníkem na média. A podle Ďuriše paradoxně vytvořil o pražském dopravním podniku ten nejhorší mediální obraz. 
Mezi hlavní úkoly nového generálního ředitele bude patřit jednání se Škodou Transportation o dodávce tramvají 15T. Bývalý ředitel Křístek prý nedokázal úspěšně jednat s výrobcem tramvají Škodou Transportation, s níž pražský dopravní podnik uzavřel už skoro před deseti lety nevýhodnou smlouvu na nákup dvou set padesáti tramvají T15 za celkovou částku 20 miliard korun. Dále Ďuriše čeká jednání s odborovými organizacemi o zmrazení mezd. Současně si nový generální ředitel nechá zpracovat analýzu současného systému slev na jízdném, který je podle něj neudržitelný. A souhlasí se záměrem zvýšit od ledna 2014 pokuty za černou jízdu z dosavadních 1 000 korun na 1 500 korun.
Jaroslav Ďuriš z pražského dopravního podniku odešel po příchodu Martina Dvořáka v roce 2008. Od dubna 2012 byl ředitelem Dopravního podniku v Českých Budějovicích. Tehdy dostal od Týdeníku Budějovicko mimo jiné otázku, zda jen nečeká na příležitost k návratu do Prahy. To férově nevyloučil.

Spekuluje se o tom, že by měl Ďuriše na ředitelském místě vystřídat Jiří Trousil, nynější obchodní ředitel Auto Linhart Borek nebo dočasně, do instalování nového ředitele, místopředseda představenstva Slavoj Dolejš.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace