Sršni hodně chybovali, body za výhru se stěhovaly do města perníku

PÍSEK - Na písecké palubovce se v posledním dvoukole základní části basketbalové extraligy U17 hrají o víkendu dvě důležitá utkání. V prvním duelu v sobotu 18. března domácí Sršni i hostující Synthesia potřebovali vyhrát, aby si zajistili účast mezi první čtyřkou, která bude mít v play off výhodu domácího prostředí. Hosté od úvodního hvizdu vedli a domácí jedinkrát za celý zápas vyrovnali dvě a půl minuty před poločasovou přestávkou na 31:31. Do konce první půle ale hosté znovu odskočili na rozdíl šesti bodů a vedení si udržovali po celou třetí čtvrtinu. V poslední využili Pardubičtí mnoha chyb Sršňů a žádné závěrečné drama už nepřipustili. Druhou možnost k zisku dvou bodů budou mít Sršni v neděli 19. března se slabším Prostějovem.

Sokol Písek - Synthesia Pardubice 66:89 (17:24, 34:40, 50:58)

Více o basketu ve středečních Píseckých postřezích.